Czarzasty wzywa liderów Trzeciej Drogi do działania

Opublikowano: 26.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1706

„Nie będę brał odpowiedzialności za to, że ustawy, które złożyliśmy pierwszego dnia w Sejmie, blokuje Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem” – powiedział wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty na antenie TVN 24. Czarzasty zwrócił się z apelem do liderów Trzeciej Drogi o procedowanie w Sejmie projektów dotyczących liberalizacji prawa aborcyjnego.

W listopadzie ubiegłego roku, na początku nowej kadencji, do Sejmu wpłynęły dwa projekty Lewicy dotyczące liberalizacji przepisów aborcyjnych. Jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania.

Czarzasty w sposób bezpośredni w poniedziałkowych „Faktach po Faktach” zwrócił się do liderów PSL i Polski 2050: „Szymonie, Szymku, Władysławie, Władku, zagłosujcie za tym, a potem niech prezydent to zawetuje. Niech to zrobi, to nie może tak być, że są projekty składane i my po prostu tego nie robimy, bo nie robimy” – stwierdził lider Lewicy, podkreślając wyraźnie frustrację społeczną związaną z zastojem w procedowaniu kluczowych inicjatyw dla wyborców opozycji, rozprawiając się również z argumentem dotyczącym tego, że prezydent i tak zawetuje przepisy cywilizujące kwestię przerwania ciąży.

Dalej wicemarszałek Sejmu wyjaśnił przyczyny tej patowej sytuacji: „Nie oskarżam, mówię to z dużą empatią, ale wiecie dokładnie, kto tę sprawę blokuje. Czas jest po prostu jasno i precyzyjnie powiedzieć: ta sprawa jest blokowana przez polityków i polityczki Trzeciej Drogi, to znaczy przez Polskę 2050 i przez PSL. I koniec. Pytacie się, kto jest za to odpowiedzialny? Tu jest odpowiedzialność. Chcecie sprawdzić prezydenta? Głosujcie. Są projekty. Będą nowe projekty. Powołamy wspólną komisję, bo będzie taka sytuacja w najbliższym czasie” – stwierdził Czarzasty, przypominając znaczenie kontynuowania działań w kierunku liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce.

Jak kontynuował: „»Opowiadamy o tym, że może będzie referendum w tej sprawie« Coś powiem. Nie chcemy referendum, które mówi o tym, że kobieta ma prawo do swojego ciała. Czy rozsądne jest referendum w sprawie tego, czy mamy prawo oddychać? To jest pana prawo, moje prawo, każdego prawo. To jest po prostu życie i nie można decydować w referendum o tym, czy kobieta ma prawo zrobić to albo to, bo to jest jej życie, jej odpowiedzialność, jej sumienie, ale przede wszystkim jej prawo” – zdecydowanie zaznaczył współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. chaldejczyk 26.02.2024 17:08

    Nic to, że mam wiele zarzutów dotyczących działań Lewicy, ale tu się z nimi zgadzam.

  2. pikpok 26.02.2024 17:27

    @chaldejczyk,co nie zmienia faktu, że to on z Lewicy zrobił szambo.

  3. Stanlley 27.02.2024 09:41

    Z lewicą to oni nie mają nic wspólnego. Lewica zawsze była przeciw militaryzacji, byli za ludźmi – a obecna lewica niczym pod tymi względami nie różni się od “prawicy” , różnica taka że jedni pobożni a drudzy bezbożni – ale pozostałe kwestie to są zgodni. Interes korporacji USA ponad wszystko!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.