Nigdy nie narzekaj i mów łagodnym głosem

Opublikowano: 13.08.2020 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1318

Przez ostatnie 60 lat relacje między kobietami a mężczyznami zmieniły się drastycznie. I podczas, gdy wielu wciąż walczy o równouprawnienie, spojrzenie wstecz na to, co było w latach 1950. ukazuje nam, jak bardzo posunęliśmy się do przodu.

I choć możemy uznać niektóre wskazówki z podręcznika Home Economics Book za archaiczne, zabawne lub żenujące, to być może niektórzy z nas zgodzą się co do pewnych rad i uznają je za… wartościowe?

MIEJ GOTOWY OBIAD

Zaplanuj wcześniej, nawet poprzedniego wieczora, przygotowanie jakiegoś wyśmienitego posiłku. Na czas. To sposób na to, aby dać mu do zrozumienia, że myślałaś o nim i dbasz o jego potrzeby. Większość mężczyzn jest głodna po pracy, a perspektywa pysznego posiłku jest oznaką, że witasz go w domu z przyjemnością.

PRZYGOTUJ SIĘ

Spędź 15 minut na relaks, abyś była wypoczęta, kiedy Twój mąż wróci do domu. Nałóż makijaż, włóż kokardkę we włosy i wyglądaj świeżo. Będzie to dla niego miły widok, gdyż tego dnia w pracy on już naoglądał się zmęczonych twarzy. Bądź odrobinę radosna i nieco bardziej interesująca niż zazwyczaj jesteś. Potrzebuje jakiejś formy polepszenia swojego nastroju po całym nudnym do bólu dniu.

UPRZĄTNIJ BAŁAGAN

Zanim wróci do domu przejdź się po raz ostatni po głównej części domu: uprzątnij podręczniki szkolne dzieci, zabawki, papier, it, itp. Przetrzyj stoły z kurzu. Twój mąż poczuje się, jakby dotarł do przystani odpoczynku i porządku. Widząc go w tym wyśmienitym nastroju, też poczujesz się wspaniale.

PRZYGOTUJ DZIECI

Poświęć kilka minut na umycie rąk i twarzy waszych dzieci (jeśli są małe), uczesz im włosy, i – jeśli to konieczne – zmień im ciuchy. One są waszymi maleńkimi skarbami i twój mąż na pewno chciałby widzieć je zadbane.

ZMINIMALIZUJ WSZYSTKIE HAŁASY

W momencie jego powrotu, najlepiej wyeliminuj wszystkie głośne dźwięki wydawane np. przez pralkę, zmywarkę, czy odkurzacz. Poproś dzieci, by były cicho. Bądź szczęśliwa, gdy go zobaczysz i przywitaj go ciepłym uśmiechem.

NIGDY TEGO NIE RÓB

Nie witaj go swoimi narzekaniami lub problemami. Nie rób mu pretensji, gdy się spóźnia na kolację. Pomyśl, że to naprawdę pikuś w porównaniu z tym, co musiał przejść dziś w pracy.

SPRAW, ABY BYŁO MU WYGODNIE

Usadź go na wygodnym krześle lub zaproponuj, aby się położył w sypialni. Przygotuj mu chłodny lub ciepły napój. Ułóż dla niego podusię i zaproponuj, że zdejmiesz mu buty. Mów łagodnym, niskim, kojącym i przyjemnym dla ucha głosem. Pozwól mu się totalnie zrelaksować.

POSŁUCHAJ GO

Zapewne masz zawsze dużo rzeczy do opowiedzenia mu, ale to nie jest dobry moment, gdy wraca do domu. Pozwól jemu najpierw opowiedzieć tobie, jak minął mu dzień.

ZORGANIZUJ MU PRZYJEMNY WIECZÓR

Nigdy nie narzekaj, jeśli nie zabiera cię do restauracji lub gdzieś na miasto, byście mogli się wspólnie zabawić. Zamiast tego, spróbuj zrozumieć jego świat i presję, jakiej jest codziennie poddawany. Jedyne czego potrzebuje to po prostu wrócić do domu i się zrelaksować.

CEL

Postaraj się, aby twój dom był miejscem spokoju i porządku, miejscem, gdzie twój mąż może odnowić się fizycznie i duchowo.

Nic więc dziwnego, że amerykańskie gospodynie domowe w tamtych czasach nadużywały barbituranów.

Przygotowała i przetłumaczyła: Natalia Wilk-Sobczak
Źródło: MediumPubliczne.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Aida 28.04.2017 14:09

  Wszystko dla króla i władcy…taa.
  Chyba muszę napisać taki przewodnik dla mężczyzn.
  Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
  Dla współczesnych:
  SPRAW BY BYŁO MU PRZYJEMNIE
  Posadź go wygodne na łóżku, niech zamknie oczy i się odpręży. Usiądź na nim okrakiem i zrób mu najlepszego loda, jakiego tylko jesteś w stanie. Niech wie, że zasłużył na to. 😉

 2. poray 29.04.2017 06:37

  Pani Aido ale po co ten wulgaryzm i postawa agresji?
  Jeśli się kogoś kocha, a przypomnę że na tym powinno polegać małżeństwo to miło sprawiać komuś przyjemność. To oczywiście powinno działać w dwie strony. Ale współczesna kultura woli tworzyć iluzję wolności budowanej na wzajemnej wrogości, rywalizacji, wszak to skuteczna droga do destrukcji rodziny, a wszak zatomizowane społeczeństwo, pełne singli to efektywniejszy rynek zbytu, to idealni konsumenci pomnażający kapitał garstki, która stymuluje ponowoczesną kulturę niechęci międzypłciowej.
  Zatem niech mężowie kupują kwiaty dla żon po pracy (jeśli jeszcze mają pracę) a żony witają ich gorąco w domu, niech się ludzie kochają i dostrzegają potrzeby drugiej strony, niech się wymieniają serdecznościami, niech budują zdrowe związki i zdrowe społeczeństwa 🙂

 3. pikpok 29.04.2017 12:00
 4. Foxi 13.08.2020 08:56

  @poray dzisiaj to kobiety tylko swoje koty traktują tak jak dawniej swojego faceta, a pani @Aida to ona tylko opisała to co robi dniami i nocami, więc nie ma za bardzo czym się przejmować żyć jakoś trzeba

 5. ARTUR 13.08.2020 22:57

  Mąż przychodzi , widzi wesołą żonę oraz obiad więc się pyta ; a ty co odwalasz , żarłem już na mieście a ty zapychaj do roboty bo przecież nie będę robił cały dzień , jestem zmęczony . I czasami nie idż do lekarza bo sama widzisz że brakuje do pierwszego .

 6. Aida 14.08.2020 19:22

  Kilka lat minęło, w zasadzie nic się nie zmieniło. Małżonkowie wzajemnie powinni się starać, by miło się żyło. Co on zrobi dla niej po powrocie z pracy, jeśli ona dla niego wygląda olśniewająco, ugotowała pyszny obiad, ogarnęła dzieci, zapewnia mu ciszę i spokój? Co mąż ma do zaoferowania?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.