Niemcom i UE przekazano deklarację wypowiedzenia wojny

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1653

Sabotaż rurociągów Nord Stream (NS) i Nord Stream 2 (NS2) na Morzu Bałtyckim w złowieszczy sposób przeniósł „katastroficzny kapitalizm” na zupełnie nowy, toksyczny poziom.

Ten epizod hybrydowej wojny przemysłowo-handlowej, w postaci ataku terrorystycznego na infrastrukturę energetyczną na wodach międzynarodowych, sygnalizuje absolutny upadek prawa międzynarodowego „opartego na zasadach”, zatopionego przez regułę „wóz albo przewóz”.

Atak na oba rurociągi polegał na zdetonowaniu wielu ładunków wybuchowych w różnych miejscach na wodach międzynarodowych w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm.

Była to wyrafinowana operacja, przeprowadzona ukradkiem na płytkich wodach cieśnin duńskich. To w zasadzie wykluczałoby okręty podwodne (statki wpływające na Bałtyk mają zanurzenie ograniczone do 15 metrów). Jeśli chodzi o potencjalne „niewidzialne” jednostki, to mogłyby się one kręcić po okolicy tylko za zgodą Kopenhagi – bo wody wokół Borholmu są naszpikowane czujnikami, ze względy obawy przed wtargnięciem rosyjskich okrętów podwodnych.

Szwedzcy sejsmolodzy zarejestrowali w poniedziałek dwie podwodne eksplozje – jedną z nich oszacowali na 100 kg trotylu. Jednak do wysadzenia trzech oddzielnych węzłów rurociągu mogło zostać użyte nawet 700 kg. Taka ilość nie mogła być dostarczona za jednym razem przez podwodne drony, które są na wyposażeniu sąsiednich państw.

Ciśnienie w rurociągach gwałtownie spadło. Rury są teraz wypełnione wodą morską.

Rury na obu NS i NS2 można oczywiście naprawić, ale raczej nie przed nadejściem „Generała Mroza”. Pytanie, czy Gazprom – już nastawiony na obsługę kilku potężnych klientów euroazjatyckich – będzie się tym przejmował, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że statki Gazpromu mogłyby być narażone na ewentualny atak na Bałtyku ze strony NATO.

Niemieccy urzędnicy już mataczą, że NS i NS2 mogą być „potencjalnie” wyłączone z eksploatacji „na zawsze”. Gospodarka UE i obywatele UE bardzo potrzebowali tych dostaw gazu. Jednak unijna biurokracja w Brukseli – która rządzi państwami narodowymi – nie chciała się podporządkować, ponieważ sama uległa dyktatowi imperium chaosu, kłamstwa i grabieży. Można postawić tezę, że ta euro-oligarchia powinna pewnego dnia stanąć przed sądem za zdradę.

Strategiczna nieodwracalność sytuacji jest już obecnie oczywista. Ludność kilku państw UE zapłaci ogromną cenę i poniesie poważne; krótko, średnio i długoterminowe konsekwencje wynikające z tego ataku.

Cui bono?

Premier Szwecji, Magdalena Andersson, przyznała, że był to „efekt sabotażu”. Premier Danii Mette Frederiksen przyznała, że „to nie był wypadek”. Berlin zgadza się ze Skandynawami.

Teraz porównajmy to ze słowami byłego ministra obrony Polski (2005-2007) Radka Sikorskiego, rusofoba ożenionego ze wściekłą amerykańską „analityczką” Anne Applebaum, który wesoło zatweetował „Dziękuję, USA”.

Robi się ciekawiej, gdy zauważymy, że jednocześnie z sabotażem, otwarto częściowo Baltic Pipe z Norwegii do Polski, „nowy korytarz dostaw gazu” obsługujący „rynek duński i polski”. Jest to jednak mało istotne, zważywszy, że jeszcze kilka miesięcy temu były kłopoty ze znalezieniem gazu, a teraz będzie to jeszcze trudniejsze, przy znacznie wyższych kosztach.

NS2 był już atakowany – na otwartej przestrzeni – przez cały okres jego budowy. Jeszcze w lutym polskie jednostki pływające próbowały przeszkodzić statkowi Fortuna, układającemu rury, w ukończeniu NS2. Rury były układane na południe od – jak się domyślacie – Bornholmu.

NATO jest bardzo aktywne w dziedzinie podwodnych dronów. Amerykanie mają dostęp do norweskich dronów podwodnych o dużym zasięgu, które mogą być modyfikowane innymi konstrukcjami. Ewentualnie do sabotażu mogli zostać zaangażowani profesjonalni nurkowie z marynarki wojennej – nawet pomimo mocnych prądów pływowych wokół Bornholmu.

Szersza perspektywa ukazuje absolutną panikę kolektywnego Zachodu, gdzie atlantyckie „elity” gotowe są uciec się do wszystkiego – perfidnych kłamstw, zamachów, terroryzmu, sabotażu, wojny finansowej na całego, wsparcia dla neonazistów – tylko aby zapobiec upadkowi w geopolityczną i geoekonomiczną otchłań.

Wyłączenie NS i NS2 oznacza ostateczne zamknięcie wszelkich możliwości zawarcia niemiecko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dostaw gazu, z dodatkową korzyścią w postaci zdegradowania Niemiec do roli absolutnego wasala USA o niskim statusie.

To prowadzi nas do kluczowego pytania, który zachodni aparat wywiadowczy zaprojektował sabotaż. Głównymi kandydatami są oczywiście CIA i MI6 – z Polską ustawioną w roli kozła ofiarnego i Danią odgrywającą również bardzo podejrzaną rolę. Jest niemożliwe, że Kopenhaga nie została przynajmniej „poinformowana” o tej operacji.

Przewidujący jak zawsze Rosjanie, już w kwietniu 2021 roku zadawali pytania o bezpieczeństwo militarne Nord Stream.

Kluczowym zagadnieniem jest to, że możemy mieć do czynienia z przypadkiem jednego członka UE/NATO zaangażowanego w akt sabotażu przeciwko gospodarce nr 1 w ramach UE/NATO. Jest to casus belli. Pomimo przerażającej miernoty i tchórzostwa obecnej administracji w Berlinie, jest jasne, że BND – niemiecki wywiad – jak również niemiecka marynarka wojenna i świadomi przemysłowcy wcześniej czy później dojdą do właściwych wniosków.

Nie był to bynajmniej odosobniony atak. 22 września doszło do próby sabotażu wymierzonej w Turkish Stream. Dzień wcześniej na Krymie znaleziono drony marynarki wojennej z angielskojęzycznymi identyfikatorami, podejrzewane o udział w tej próbie. Dodajmy do tego amerykańskie helikoptery przelatujące nad obiektami przyszłego sabotażu tygodnie temu; brytyjski statek „badawczy” pętający się po wodach duńskich od połowy września; i NATO tweetujące o testowaniu „nowych systemów bezzałogowych na morzu” w dniu sabotażu.

Pokaż mi pieniądze (gaz)

Duński minister obrony spotkał się w trybie pilnym z sekretarzem generalnym NATO w tę środę. W końcu wybuchy miały miejsce bardzo blisko wyłącznej strefy ekonomicznej (EEZ) Danii. Można to w najlepszym razie zakwalifikować jako teatrzyk grozy. Dokładnie tego samego dnia Komisja Europejska (KE), de facto biuro polityczne NATO, posunęła się dalej w swojej stałej obsesji: więcej sankcji wobec Rosji, w tym, skazany na porażkę; limit na ceny ropy.

Tymczasem unijni giganci energetyczni tracą na sabotażu ogromne pieniądze.

Wśród nich są: niemiecki Wintershall Dea AG i PEG/E.ON, holenderski N.V. Nederlandse Gasunie oraz francuski ENGIE. Następnie ci, którzy finansowali NS2: Wintershall Dea ponownie, jak również Uniper, austriacki OMV, ponownie ENGIE oraz brytyjsko-holenderski Shell. Wintershall Dea i ENGIE są zarówno współwłaścicielami, jak i wierzycielami. Ich rozżaleni akcjonariusze będą chcieli konkretnych odpowiedzi w ramach poważnego dochodzenia.

Jest jeszcze gorzej. Na froncie terroru rurociągowego nie ma już żadnych ograniczeń. Rosja będzie w pełnej gotowości nie tylko w przypadku Turk Stream, ale także Power of Siberia. To samo dotyczy Chińczyków i ich labiryntu rurociągów docierających do Xinjiang.

Niezależnie od metodologii i aktorów, którzy byli w to zaangażowani, jest to zemsta – z góry – za nieuniknioną porażkę Zachodu na Ukrainie. Również surowe ostrzeżenie dla globalnego Południa, że mogą zrobić to ponownie. Jednak akcja zawsze rodzi reakcję: od teraz „zabawne rzeczy” mogą się przydarzyć także rurociągom USA/UK na wodach międzynarodowych.

Oligarchia UE osiąga zaawansowany etap dezintegracji w błyskawicznym tempie. Ich okno możliwości, aby przynajmniej osiągnąć rolę strategicznie autonomicznego aktora geopolitycznego, jest już zamknięte.

Eurokraci znaleźli się teraz w poważnym położeniu. Kiedy już będzie jasne, kto jest sprawcą sabotażu na Bałtyku i kiedy zrozumieją wszystkie konsekwencje społeczno-gospodarcze dla obywateli całej UE, teatrzyk będzie musiał się skończyć. Dochodzi do tego, już trwający, niesłychanie śmieszny wątek, że Rosja wysadziła swój własny rurociąg. Przecież Gazprom mógł po prostu zakręcić zawory na dobre.

Jest jeszcze gorzej. Gazprom grozi pozwaniem ukraińskiej spółki energetycznej Naftofgaz za niezapłacone rachunki. To doprowadziłoby do zakończenia tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do UE.

Jakby tego wszystkiego było mało, Niemcy są kontraktowo zobowiązane do zakupu co najmniej 40 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu rocznie do 2030 roku.

Czy mogą powiedzieć nie? Nie mogą. Gazprom ma prawo otrzymać zapłatę nawet bez wysyłki gazu. Taka jest zasada kontraktu długoterminowego. To już się dzieje: z powodu sankcji Berlin nie dostaje całego potrzebnego gazu, ale i tak musi płacić.

„Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj”

Teraz boleśnie widać, że aksamitne rękawiczki cesarza już się wytarły, jeśli chodzi o jego wasali. Niepodległość UE: Verboten. Współpraca z Chinami: Verboten. Niezależne połączenie handlowe z Azją: Verboten. Jedynym właściwym miejscem dla UE jest gospodarcze podporządkowanie się USA: haniebny remiks lat 1945-1955. Opatrzone to jest perwersyjnym neoliberalnym zwrotem: my jesteśmy właścicielami waszego potencjału przemysłowego, a wy nie macie nic.

Sabotaż NS i NS2 jest wbudowany w imperialny mokry sen o rozbiciu Eurazji na tysiąc kawałków, aby zapobiec trans-eurazjatyckiej konsolidacji między Niemcami (reprezentującymi UE), Rosją i Chinami: w sumie 50 bilionów dolarów PKB, na podstawie parytetu siły nabywczej (PPP) w porównaniu z 20 bilionami dolarów USA.

Cytując Mackindera: kontrola nad Eurazją stanowi o kontroli nad światem. Amerykańskie elity i ich konie trojańskie w Europie zrobią wszystko, by tej kontroli nie stracić.

„Amerykańskie elity” w tym kontekście to: obłąkana, straussowska, neokonserwatywna „społeczność wywiadowcza” oraz opłacające ich Big Energy, Big Pharma i Big Finance, które czerpią zyski nie tylko z polityki „wiecznej wojny” promowanej przez „głębokie państwo”, ale także chcą zarobić na wymyślonym w Davos Wielkim Resecie.

Szalone lata dwudzieste zaczęły się od morderstwa gen. Soleimaniego. Wysadzanie rurociągów to część dalsza. Do roku 2030 będzie prowadziła autostrada do piekła. Jednak, by posłużyć się Szekspirem, piekło jest zdecydowanie puste, a wszystkie (atlantyckie) diabły są tutaj.

Autorstwo: Pepe Escobar
Tłumaczenie: Sławomir Soja
Źródło zagraniczne: TheSaker.is
Źródło polskie: Bibula.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Foxi 04.10.2022 19:35

  Tak czy siak założenia Rotszylda żeby postawić na zboczeńców (zamiast profesjonalnych sprzedawczyków) będzie powodem ostatecznej klęski lichwy. Wystawianie na pokazowe pośmiewisko tych wszystkich tr. pe. kobiet z jądrami albo wręcz klinicznych przygłupów… hmm… czy może być coś co lepiej otwiera u śpiącego społeczeństwa oczy?
  Rotszyld polegnie przez swoje przysłowiowe, legendarne, żydowskie skąpstwo – pożałował nie dużej w sumie kasy na zawodowych zdrajców, zamiast tego postawił na prostych (czytaj: darmowych w szantażu) dewiantów i tych szkód jakie oni wyrządzili jego planom objęcia władzy nad światem nijak już nie będzie w stanie odrobić. Całe wieki oficjalnego niszczenia indywidualnych naturalnych geniuszy, oraz potajemne finansowanie najbardziej debilnych i upośledzonych ofiar chowu wsobnego – no to właśnie obecnie procentuje…
  Z narkomanami, transwestytami, ciotami itp fanatykami zboczonych idei – no niestety ale jeszcze nikt w dziejach ludzkości świata nie zawojował.

  Skąd pomysły na te dziwne treści? Megakartel Rotszylda Blackrock złożył wniosek o ogłoszenie upadłości: https://rumble.com/v1m9zcs-blackrock-wniosek-o-ogoszenie-upadoci.html

 2. Foxi 04.10.2022 19:47

  Doradca Pentagonu powiedział, że w całym NATO tylko Polska i parę osób w Waszyngtonie chce walczyć z Rosją. I dodaje z troską, że jak tak dalej pójdzie to NATO się rozpadnie. Prawda jest bowiem taka, że w Polsce tylko parę osób: Morawiecki, Duda i Karakan chcą walczyć z Rosją, żeby ich taśm z ukraińskich burdeli nie wyciągnięto w Waszyngtonie lub na ukraińskiej esbecji.

  Tak czy siak założenia Rotszylda żeby postawić na zboczeńców (zamiast profesjonalnych sprzedawczyków) i tak będą powodem ostatecznej klęski lichwy. Wystawianie na pokazowe pośmiewisko tra. ped. lub kobiet z jądrami albo wręcz klinicznych przygłupów… hmm… czy może być coś co lepiej otwiera u śpiącego społeczeństwa oczy?
  Rotszyld polegnie przez swoje przysłowiowe, legendarne, żydowskie skąpstwo – pożałował nie dużej w sumie kasy na zawodowych zdrajców, zamiast tego postawił na prostych (czytaj: darmowych w szantażu) dewiantów i tych szkód jakie oni wyrządzili jego planom (nie jego bo to był rozkaz od gada JHWH) objęcia władzy nad światem nijak już nie będzie w stanie odrobić. Całe wieki oficjalnego niszczenia indywidualnych naturalnych geniuszy, oraz potajemne finansowanie najbardziej debilnych i upośledzonych ofiar chowu wsobnego – no to właśnie obecnie procentuje…
  Z narkomanami, transwestytami, ciotami itp fanatykami zboczonych idei – no niestety ale jeszcze nikt w dziejach ludzkości świata nie zawojował.
  Źródło tych dziwnych treści? Nie da się podlinkowac więc wpisujemy: Megakartel Rotszylda Blackrock złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, albo; BlackRock wniosek o ogłoszenie upadłości

  Na koniec dla wierzących modlitwa / medytacja pomocna w obecnych czasach: “Dobry Boże spraw by ukraiński komik przedawkował koks. Dzięki temu runie i ukaże swe prawdziwe oblicze całemu światu ta piramida zbudowana na kłamstwach.”

 3. MasaKalambura 04.10.2022 20:17

  Ale zaskoczenie. Wiadomo że nikt z nimi walczyć nie chce. Bo niby po co i o co? Problem z Rosją jest taki, że im odbiło i to oni najeżdżają na chama. A cham rozumie tylko język chama. Siłę.

 4. PeWueN 04.10.2022 21:15

  @Foxi
  Jeżeli już wklejasz z Bacy i jego bacologii, jego własną wypowiedź, to wypadałoby chociażby zaznaczyć, że kogoś cytujesz, chyba że pozujesz na lokalnego mądralkę..><

 5. MasaKalambura 04.10.2022 22:43

  Czy Wschód z całym tym bagażem historycznym nadal chce grać świętych, bo odrobinkę moralnie lepszych od Zachodu? Co z Wami Gogu i Magogu? Raz jedna półkula rządzi, raz druga. Nie ma to znaczenia która, bo jedną Planetą jesteśmy.

  Mało kto ogarnia taką wielką planszę. Jeszcze mniej jest takich, co zdolni są widzieć i zarządzać takim ośrodkiem władzy, jak Ziemia. Planeta.

  Który Naród odważy się pierwszy oficjalnie samemu zrezygnować z nazwy nadanej mu przez narodowość i zadeklarować się pierwszym otwarcie poddanym Rządowi Światowemu?

  Czyżby to Rosja pretendowała? Mają z 1/7 lądu.
  Ameryka z podobnym do Chin rozmiarem co za wizja? I Chiny? Brazylia? Australia. Sahel?

  Cóż to za Rządy całej planecie macie do zaoferowania? Jaka jest wizja rozwoju planetarnego.

  Czy osiągnęliście już któryś z księżyców Jowisza?
  Czy posiadacie jakieś urządzenie przenikające osnowę czasu w przód (+) i w tył (-) i równolegle (0)? Przekazujące informacje: Life to and from the different time? Na żywo z wewspółwymiarowości…

  Czy wreszcie jesteśmy w stanie zawiesić wojenny dialog wewnętrzny na Ziemi? Poprzez czyny słowa i myśli na Raz?

 6. MasaKalambura 04.10.2022 23:48

  Ja osobiście wolałbym poczekać z takimi deklaracjami i poddać się bez Nazwy wraz z Narodem, który też bez Nazwy, ale będący Ziemią, poddanym zupełnie jest Stwórcy wszystkich wymiarów, czasów i osób bezpośrednio. Za pomocą własnych siedmiu zmysłów.

  Poddaństwo materialne zaś, pozostawiamy wypadkowej siły materii i woli, aż do jawnego, a nie skrytego Powrotu Władcy wszystkich i wszystkiego.

  Nazwa zaś jest, zapisana w Księdze Awansujących w wymiarach Galaktycznych. Tylko po obudzeniu w teraźniejszej jawie mało kto pamięta swe prawdziwe Imię.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.