Niech sąd uzna, że restrykcje były niekonstytucyjne

Opublikowano: 25.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1484

Minister ds. pracy i imigracji w Albercie (prowincja Kanady), Kaycee Madu, przyznał, że restrykcje covidowe i lockdowny były wprowadzane ze względów politycznych. „Nigdy nie chodziło o naukę, a tylko o kontrolę polityczną i władzę”, napisał Madu we wtorek na „Twitterze”. Polityk podziękował tym, którzy walczyli z „tyrańskimi zasadami” – uczestnikom konwoju wolności i wszystkim obywatelom, którzy mieli odwagę i zmobilizowali się do walki z tyranią. „Spadło na nich wiele nienawiści, wyzwisk, cierpieli i byli poniżani dla nas wszystkich. Dziękuję im!” – napisał Madu.

W czasie pandemii Madu był ministrem sprawiedliwości. Na początku roku został wysłany na zwolnienie po tym, jak oskarżano go o wykorzystywanie stanowiska w celu uniknięcia płacenia mandatu. Potem został mianowany ministrem pracy i imigracji. W czasie, gdy Madu był ministrem sprawiedliwości, co najmniej trzech księży z Alberty zostało uwięzionych za łamanie restrykcji pandemicznych. W zeszłym roku w maju minister pisał na swoim „Facebooku”, że w Albercie potrzebne są ostrzejsze środki ochrony zdrowia publicznego, bo w przeciwnym razie mieszkańcy prowincji skończą w prowizorycznych szpitalach walcząc o każdy oddech, gdy już zabraknie respiratorów i pielęgniarek.

Madu zaczął wypowiadać się w innym tonie wtedy, gdy rząd federalny zapowiedział możliwość wycofania się z obowiązku używania aplikacji ArriveCAN. Madu też ostatnio publicznie poparł kandydaturę Danielle Smith na lidera UCP i premiera Alberty. Smith ma największą szansę na wygranie wyborów na lidera partii, które odbędą się 6 października. Kandydatka zapowiada „medyczną wolność” i deklaruje, że lockdowny i obowiązkowe szczepienia nigdy nie powrócą. Smith nie ma jednak najlepszej przeszłości, jeśli chodzi o kwestie społeczne – jest znana raczej z poglądów liberalnych niż konserwatywnych.

Tymczasem Maximie Bernier nawołuje do występowania do sądów w sprawie nakazów szczepień wprowadzanych przez rząd Trudeau. Lider People’s Party of Canada ostrzega, że któregoś dnia rząd federalny może przywrócić nakaz szczepień podróżnych, dlatego ważne jest, by nie ustawać w procesach sądowych. „Nie ufam rządowi liberalnemu nawet przez minutę! Dlatego potrzebujemy decyzji sądowej, która stwierdzi, że nakazy i restrykcje pandemiczne były niekonstytucyjne. Wciąż walczymy”, napisał Bernier na „Twitterze”.

Na początku minionego tygodnia media podały, że rząd w poniedziałek może ogłosić zniesienie pozostałych ograniczeń dotyczących podróży. Używanie ArriveCAN stanie się opcjonalne. Od obcokrajowców wjeżdżających do Kanady szczepienia nie będą wymagane. W środę Bernier, były premier Nowej Fundlandii Brian Peckford i inni byli w sądzie w Ottawie w sprawie nakazów szczepień dla podróżnych. Prawnicy Berniera i Peckforda z Justice Centre for Constitutional Freedoms mówią, że nakazy szczepień podróżnych ugodziły w 6 milionów Kanadyjczyków. Na razie z zeznań wynika, że rząd dysponował ograniczonymi danymi dotyczącymi ryzyka transmisji wirusa podczas lotu samolotem i przyznał, że takie ryzyko było niskie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.