Neuralink oskarżono o torturowanie zwierząt

Opublikowano: 14.02.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1447

Neuralink, firma biotechnologiczna należąca do Elona Muska, została oskarżona o torturowanie zwierząt. Mowa tu o złym traktowaniu małp używanych do celów testowych. Grupa zajmująca się prawami zwierząt, The Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM) złożyła skargę w amerykańskim Departamencie Rolnictwa.

Neuralink opracowuje chip mózgowy, który monitorowałby i stymulował aktywność mózgu. Firma podpisała umowę opracowanie technologii chipów mózgowych poprzez testy na małpach z Uniwersytet Kalifornijski w Davis. Zdaniem aktywistów z PCRM, uniwersytet nie ujawnił informacji o leczeniu zwierząt podczas testów.

W wywiadzie dla „Business Insider” poinformowali oni, że podczas eksperymentów małpy doświadczyły „ekstremalnego cierpienia w wyniku nieodpowiedniej opieki nad zwierzętami i wysoce inwazyjnych eksperymentalnych implantów głowy”. W eksperymentach, które trwały od 2017 do 2020 roku, brały udział 23 małpy. Zdaniem PCRM 15 małp zmarło lub zostało uśpionych do 2020 roku, a pozostałe siedem małp zostało przeniesionych do placówki Neuralink.

Według „New York Post” w jednym z przykładów, u małpy rzekomo brakowało niektórych palców u rąk i stóp „prawdopodobnie w wyniku samookaleczenia lub innego nieokreślonego urazu”. Zwierze, zostało później zabite uśpione. W innym przypadku małpa miała mieć wywiercone dziury w czaszce i wszczepiono jej elektrody, w skutek czego rozwinęła się infekcja skóry, a małpa musiała zostać zabita. Niektóre małpy doznały nawet krwotoku mózgowego.

Warto przypomnieć, że Neuralink planuje rozpocząć w tym roku pierwsze testy na ludziach. Musk zapowiedział w grudniu, że chce badania kliniczne, a firma opublikowała w styczniu ogłoszenie o pracę dla dyrektora badań klinicznych. Ujawniony właśnie skandal może znacznie utrudnić znalezienie chętnych do testów tej nowej technologii. Rzekome nadużycia wyraźnie kontrastują z publicznie udostępnianymi materiałami Neuralink.

W filmie opublikowanym na „YouTube” w kwietniu zeszłego roku (patrz wyżej), firma pokazała zdrową i szczęśliwą małpę z działającym egzemplarzem Neurochipu.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.