Nadchodzi World ID, czyli masowe skanowanie oczu

Opublikowano: 17.08.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3961

Alex Blania, dyrektor generalny Worldcoin, chce, aby miliardy ludzi skanowały swoje tęczówki, dzięki czemu zostanie stworzony globalny system uwierzytelniania. Dalej Blania mówi, że nadchodzi globalna forma identyfikacji i tutaj cytat: „czy ci się to podoba, czy nie”.

Technologia skanowania tęczówki nie jest nowa, to też dyrektor generalny OpenAI oraz ChatGPT chce, aby korzystanie z tych „nowości” było obowiązkowe dla każdego online poprzez formę World ID i urządzenia, które wymyślili i nazwali The Orb. Dyrektor generalny Worldcoin i OpenAI chce, aby cały świat miał dostęp do Internetu za pośrednictwem skanów tęczówki w ramach systemu World ID.

Firma wykorzystuje technologię, która skanuje tęczówkę oka danej osoby (jest to system globalny), dane, te są następnie wykorzystywane do zapewnienia dostępu do ekosystemu Worldcoin, a także jest to sposób rozróżniania prawdziwych ludzi od botów (takich czasów dożyliśmy, w świecie wirtualnym czasem trudno rozróżnić bota, AI, czy właśnie człowieka).

Co to oznacza? Ano to oznacza, że sukces Worldcoina będzie częściowo napędzany sukcesem sztucznej inteligencji w podszywaniu się pod ludzi, z którą jest również ściśle związana OpenAI Altmana.

W ostatnich uwagach Blania powiedział, że ostatecznie każdy, kto chce korzystać z internetu, będzie musiał zostać uwierzytelniony przez Worldcoina lub jego analogię. „Coś takiego jak World ID w końcu powstanie, co oznacza, że będziesz musiał zweryfikować w internecie, że jesteś człowiekiem, czy ci się to podoba, czy nie” – powiedział Alex Blania.

I teraz najlepsze — aby to zrobić, wynaleźli fizyczne urządzenie o nazwie The Orb, które może skanować gałkę oczną. Celem jest, aby ostatecznie zeskanowało ono każdą gałkę oczną każdego człowieka, który chodzi po Ziemi. W pewnym momencie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, każdy będzie miał dostęp do otwartych i zdecentralizowanych narzędzi finansowych.

Alex Blania podejrzewa, że świat zmieni się na zawsze, jeśli – lub kiedy – sztuczna inteligencja stanie się tak zaawansowana, że osiągnie AGI lub sztuczną inteligencję ogólną, co oznacza, że naprawdę przewyższy możliwości ludzi.

Rozróżnienie między botami a ludźmi zyskuje na znaczeniu, ponieważ sztuczna inteligencja nadal zmienia branżę technologiczną. Korzystanie z danych biometrycznych, takich jak Worldcoin, jest jednym z potencjalnych rozwiązań. Co to oznacza dla nas? Dalsze postępowanie inwigilacji jednostki! Dlatego też bądźmy wyczuleni na tego typu „technologiczne zapędy”, aby nie dawać im poklasku.

Źródło: Eschatologia.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.