Muzułmanie z Kanady zawieszają wsparcie dla Partii Liberalnej

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1443

Sieć reprezentująca wpływowych kanadyjskich muzułmańskich darczyńców na rzecz Partii Liberalnej Kanady wstrzymała poparcie, powołując się na niechęć premiera Justina Trudeau do wzywania do zawieszenia broni w konflikcie Izrael-Hamas, donosi CBC News.

W oficjalnym piśmie wysłanym 27 listopada do przewodniczącego partii Sachita Mehry grupa – Network 100-GTA, London, Ottawa, Montreal oświadczyła, że ​​wielokrotnie wzywała Trudeau do zażądania zawieszenia broni. „Wydaje się, że przywódca nie jest zainteresowany nadawaniem prawdziwej wartości prawu międzynarodowemu ani prawdziwą troską o dzieci w Gazie. Ze złamanymi sercami musimy opuścić Klub Lauriera” – napisano. „Pomysł, że za dwa lata cała ta sytuacja zostanie zapomniana, jest niezwykle ryzykowną i niemądrą strategią partii. Skala strat humanitarnych jest po prostu bezprecedensowa”.

Grupa darczyńców składa się głównie z kanadyjskich muzułmanów, takich jak prawnicy i lekarze. Utworzona w grudniu 2014 r. pomogła Justinowi Trudeau odnieść pierwsze zwycięstwo w wyborach w 2015 r. Grupa twierdzi, że od grudnia 2014 r. corocznie przekazywała Partii Liberalnej setki tysięcy dolarów. Jeden z członków grupy – którego dane dotyczące darowizn zostały zweryfikowane przez CBC News w Elections Canada – od chwili założenia grupy przekazał Partii Liberalnej prawie 19 000 dolarów. Klub Laurier to górny szczebel darczyńców Partii Liberalnej. Na stronie internetowej partii podano, że aby zostać członkiem klubu, członkowie muszą przekazać co najmniej 1700 dolarów rocznie.

Najostrzejsza krytyka Trudeau pod adresem Izraela od rozpoczęcia wojny z Hamasem miała miejsce 14 listopada. Nalegał, aby kraj ten zachował „maksymalną powściągliwość”. Poskutkowało to naganą w mediach społecznościowych ze strony izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Niektórzy członkowie Network 100 rozmawiali bezpośrednio z Trudeau i jego szefową sztabu Katie Telford. Inni członkowie sieci wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z Mehrą 5 grudnia.

Jeden z wieloletnich organizatorów partii i wybitny kanadyjski muzułmanin powiedział CBC News, że podczas spotkania powiedział Mehrze, że „liberałowie nie powinni myśleć, że nasza społeczność wybaczy i zapomni”. Określił rozmowę z Mehrą jako „bardzo trudną” i stwierdził, że była ona trudna dla członków sieci, ponieważ uważają go za „starego przyjaciela”. Następnym krokiem może być powiedzenie konkretnym parlamentarzystom Partii Liberalnej, że grupa udzieli wsparcia kandydatom NDP lub Partii Zielonych w niektórych okręgach, ponieważ te dwie partie wezwały do ​​zawieszenia broni, powiedział organizator.

Organizator dodał, że wiele może się zmienić dla kandydatów liberalnych w kluczowych okręgach w południowym Ontario, jeśli 1000 wolontariuszy grupy zdecyduje się pozostać w domu. Posunięcie Network 100 następuje w trudnym momencie dla liberałów, którzy przez kilka miesięcy z rzędu przegrywali z federalnymi konserwatystami w badaniach intencji głosowania. Większość sondaży pokazuje obecnie, że konserwatyści pod przywództwem Pierre’a Poilievre’a zdobyliby większość, gdyby wybory odbyły się teraz.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.