Murzyni nie chorują na koronawirusa?!

Opublikowano: 07.03.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2692

Czy ktokolwiek zastanawiał się dlaczego Afryka jest praktycznie wolna od koronawirusa? Obecnie termin „rasa” zaczyna odchodzić do lamusa. Nie wolno bowiem kogokolwiek dyskryminować. Co jednak się stanie, jeżeli badania wskażą konkretny dowód różnic rasowych w podatności na wirusa?

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Tongji wskazuje, że wirus ma ten sam receptor, co enzym konwertujący angiotensynę 2 (Ace2), co choroba SARS. W 2003 roku największy odsetek śmiertelności miał miejsce wśród Azjatów.

Na podstawie „publicznej bazy danych i najnowszej techniki jednokomórkowego RNA-Seq” chińscy naukowcy „przeanalizowali profil ekspresji RNA ACE2 w normalnych ludzkich płucach”.

Co najważniejsze, naukowcy odkryli ponadto, w porównaniu z ośmioma indywidualnymi próbkami, że „azjatycki mężczyzna ma wyjątkowo dużą liczbę komórek wykazujących ekspresję ACE2 w płucach” w porównaniu z innymi rasami. Baza danych została oparta na analizie ośmiu normalnych ludzkich dawców przeszczepu płuc różnych ras. Zauważono również, że jedyny azjatycki dawca (mężczyzna) ma znacznie wyższy stosunek komórek wyrażających ACE2 niż dawcy biały i afroamerykański (2,50% i 0,47% wszystkich komórek). To może tłumaczyć obserwację, że nowa pandemia wirusa koronawirusa i poprzednia pandemia SARS-Cov są skoncentrowane w regionie azjatyckim.

To odkrycie pojawia się, gdy coraz więcej osób zaczyna dostrzegać rasowy wymiar wirusa.

Według Woke Wisdom – która deklaruje, że „rasa” ma tylko głęboką skórę – koronawirus powinien już teraz pustoszyć Afrykę. W końcu Afryka jest biedna, słabe zdrowie osłabia układ odpornościowy, a dostęp do opieki medycznej jest dla większości Afrykanów bardzo ograniczony. Z pewnością Afryka powinna być bardziej dotknięta niż jakikolwiek inny kontynent na świecie – podobnie jak mniejszości w krajach Europejskich. Ale, zgodnie z ustaleniami chińskich naukowców, tak nie jest.

Do tej pory oficjalnie zarejestrowano tylko trzy przypadki infekcji w Afryce, jeden w Egipcie, jeden w Algierii i jeden w Nigerii, bez zgonów. Jest to niezwykle niewielka liczba dla kontynentu zamieszkałego przez prawie 1,3 miliarda mieszkańców i zaledwie kropla w oceanie ponad 86 000 przypadków i prawie 3000 zgonów odnotowanych w około 60 krajach na całym świecie.

Raport przedstawia następnie szereg hipotez. Czy wstrzymano podróże między Chinami a Afryką? Nie. Czy może to mieć związek z klimatem? jak informuje France 44, hipotezę tę odrzucił profesor Rodney Adam, który kieruje grupą zadaniową ds. kontroli zakażeń w szpitalu uniwersyteckim Aga Khan w Nairobi w Kenii. „Nie ma aktualnych dowodów wskazujących, że klimat wpływa na transmisję” – powiedział.

Profesor Adam wykorzystał również swój wywiad jako okazję do zakwestionowania hipotezy rasowej: „Chociaż prawdą jest, że w przypadku niektórych infekcji mogą występować różnice genetyczne w podatności”. Należy jednak zauważyć, że znacząco przyznaje, że „w przypadku niektórych infekcji mogą występować różnice genetyczne w podatności”. Oczywiście jest to znane wszystkim w medycynie (np. choroba Tay-Sachsa, anemia sierpowata).

Afrykańskie media zauważyły ​​również zaskakujący brak zgonów. Niedawno seria afrykańskich serwisów informacyjnych doniosła, że ​​„afrykańskie geny krwi” mogą pozwolić na opór przeciwko koronawirusowi. W odpowiedzi Centrum Demokracji i Rozwoju z siedzibą w Nigerii (organizacja pozarządowa promująca demokrację, a nie organizacja naukowa) stwierdziła na swoim blogu, że twierdzenie, że czarnoskórzy są odporni na wirusa jest „fałszywą informacją”. Paul Hunter, brytyjski specjalista od chorób zakaźnych i epidemii, powiedział DW, że „brak [epidemii] Covid-19 na kontynencie może być w dużej mierze spowodowany szczęściem. Nie ma nic szczególnego w tym, że Afryka nie widziała w tej chwili innego przypadku niż czysty przypadek”. „Wątpię, że zobaczymy wielki wybuch w Afryce, choroby kropelkowe nie wydają się tak dużym problemem w Afryce” – powiedział dodając, że SARS, choroba układu oddechowego, która jest również koronawirusem, rozprzestrzeniła się w 26 krajach w 2003 r., ale nie udało się jej opanować w Afryce.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: France24.com [1] [2] [3] [4], DW.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.