Metan zagrożeniem dla ludzkości?

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1226

W grudniu sypnęło w Polsce śniegiem i chwycił lekki mróz. Z mediów dowiadujemy się, że jest to anomalia klimatyczna, bo w ostatnich trzydziestu latach było cieplej. O tym, że wcześniej było zimniej, media nie wspominają.

Według głównych źródeł informacji mamy nadal globalne ocieplenie, temperatura systematycznie wzrasta, a głównym czynnikiem odpowiedzialnym za ten stan rzeczy, obok dwutlenku węgla, jest metan produkowany w układach trawiennych ssaków, głównie przeżuwaczy takich jak krowy czy owce.

Zastanawiam się, kiedy wiodący naukowcy kultu globalnego ocieplenia dojdą do wniosku, że za zakończeniem epoki lodowcowej około 10 tysięcy lat temu stał metan produkowany w układach trawiennych mamutów i nosorożców włochatych, wywołujący ocieplenie klimatu, zanik lodowców i zagładę ówczesnej megafauny.

Metan jest gazem składającym się z centralnego atomu węgla i otaczających go czterech atomów wodoru. Głównym producentem metanu są mokradła [1], wulkany, złoża gazu ziemnego [2] oraz klatraty metanu występujące w wiecznej zmarzlinie i na dnie oceanów.

Ważnym producentem metanu jest rolnictwo. Ale przecież części roślin gniją nie tylko na polach czy w sadach, ale i w lasach, na łąkach, w morzach i jeziorach. Nie tylko zwierzęta gospodarskie produkują metan, ale również sarny, antylopy, nosorożce, bizony, hipopotamy, żubry, wieloryby i inne.

Na powierzchni ziemi metan jest produkowany przez bakterie. Ale istnieją również bakterie rozkładające metan, więc wytwarza się pomiędzy nimi równowaga i nie obserwujemy w atmosferze ziemskiej „warstwy metanowej”, która powinna powstać w górnych warstwach atmosfery, gdyby faktycznie metan tworzył się w nadmiarze.

Prawdopodobną przyczyną nieistnienia warstwy metanowej jest mała masa cząsteczkowa metanu. Jako lekki gaz jest on wynoszony w górne warstwy atmosfery, gdzie zostaje zjonizowany przez promieniowanie kosmiczne, i lekki wodór ucieka w przestrzeń kosmiczną.

Zastanawiające jest, dlaczego jakieś tajemne siły uwzięły się na proste związki węgla – CO2 czy metan. Wymyśla się limity węglowe, ślad węglowy, aby zmusić nas do eliminowania z otoczenia prostych gazów zawierających węgiel. Przecież węgiel jest podstawą życia na ziemi. Wszystkie związki organiczne zbudowane są z węgla. Czyżby ciała tajemnych istot stojących za „spiskiem węglowym” były zbudowane z innego niż węgiel pierwiastka? Na przykład z krzemu [3], [4]?

A może jest to sztuczna inteligencja, której życie białkowe przeszkadza?

Autorstwo: Jacek Jaworski
Źródło: DoPrawdy.info

Przypisy

[1] http://innywariant.weebly.com/blog/czy-straszenie-dwutlenkiem-wegla-jest-passe-i-globalisci-zaczynaja-straszyc-metanem

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Gaz_ziemny

[3] Włodzimierz Sedlak, „Rola krzemu w ewolucji biochemicznej życia”, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1967 r.

[4] Włodzimierz Sedlak, „Kierunek – początek życia. Narodziny paleobiochemii krzemu”, Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 1985 r.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Vitalas 20.04.2024 17:12

  Metanu od groma jest w wiecznej zmarzlinie. Gdyby rzeczywiście tzw. zmiany klimatyczne odpowiednio ją dogrzały, to mielibyśmy cieplny postęp turbo geometryczny. Szkopuł w tym, że nijak nie da się takim metanem pohandlować. A może jednak nie doceniam pomysłowości postępowych gremiów…

 2. RisaA 20.04.2024 19:42

  No cóż – globaliści powiedzieli, że pora zabić zwierzęta domowe, bo inaczej przecież nie przestaną pierdzieć.

  Jan Białek stwierdził w książce TECH, że dalszy rozwój człowieka będzie polegać na zabijaniu indywidualizmu, standaryzacji, mechanizacji celem utworzenie nowego gatunku udomowionego (hodowlanego), którym stanie się «nowy człowiek».

  Kiedy globaliści powiedzą, że człowiek też produkuje CO₂ i CH₄ i powie, że trzeba zmniejszyć poziom tych emisji przez jedyne «słuszne» rozwiązanie, czyli ludobójstwo?

  Kiedy sformatowani przez smartfony Rezylianie powiedzą «dość», odrzucą smartfony i rozprawią się ze szkodnikami? Samo się nie zrobi.

 3. Bruce Lee 20.04.2024 20:02

  O jeny ,metan szkodliwy?Ssaków (w tym leśnych)od kilku milionów lat nie przybyło ani ubyło,gatunki owszem wymarły a część nowych przybyła. Klimat jeśli ktoś ogląda telewizję tudzież internet cechuje się dekadami ociepleń i ochłodzeń.Odsyłam ludzi do kamieni głodu ,które co jakiś czas wynurzają się z rzek , np w okolicy Pragi czeskiej.Jestem zwolennikiem ewolucji i odejścia od paliw kopalnych ale nie rewolucji jakie nam proponują Greta Thunberg i Napoleon Bonaparte-proponował,i się nie przyjęło,a przy okazji zabito kilkadziesiąt tys ludzi w Europie i np na Dominikanie.Napoleon w sensie ,że proponował władzę szlachty ,która go popiera a nie demokrację .Ewolucja TAK,rewolucja NIE!

 4. emigrant001 21.04.2024 00:09

  @RisaA
  Kiedy ludzie powiedzą dość absurdom?
  Kiedy poleje się krew?

 5. LichoNiespi 21.04.2024 14:21

  Metan zagraza ludzkosci …i dlategotez proponuje azeby kazdy w sejmie, czy w kongresie nie pierdzial…..glupot na mownicy i wziol sie len do roboty..a jak piernie metanem to wyslac go do odsniezania Antarktydy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.