Kupił pompę ciepła i teraz mówi o oszustwie

Opublikowano: 03.03.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4096

Zgodnie z aktualnym klimatycznym etapem mądrości pompy ciepła to ekologiczna i oszczędna alternatywa dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. W praktyce okazuje się inaczej. W internecie pojawiła się kolejna relacja wściekłego właściciela domu, który musi zapłacić krocie za prąd.

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują energię cieplną z otoczenia (np. z powietrza, wody lub gruntu) do ogrzewania domów i wody użytkowej. Obecnie są najbardziej promowane przez klimatystów, a socjalistyczni politycy tworzą programy typu „Czyste Powietrze” czy „Mój Prąd”, które zapewniają dofinansowanie na drogie urządzenia.

Część z osób, które uległy klimatycznym podszeptom, teraz przeciera oczy ze zdumienia. Dotarło do nich, że pompy ciepła są bardzo „prądożerne”, a rachunki przyprawiają o ból głowy. Na jednym z for internetowych pan Mirosław opisuje swój przypadek. Za grzanie „eko” urządzeniem rachunek za prąd tylko w miesiącach listopad-grudzień wyniósł go 2,5 tysiąca złotych.

„Cześć! Zużycie powietrznej pompy ciepła, samo ogrzewanie za dwa miesiące listopad-grudzień wyniosło 3000 kW/2,5 tys. zł. Pompa 9 kW (tu pada nazwa – red.), dom 150 metrów kwadratowych, nowy bardzo dobrze ocieplony, na dole podłogowe, na górze kaloryfery. Pytanie skąd takie zużycie? Jak sądzicie? – pyta pan Mirosław, w kolejnych wpisach sugerując „oszustwo”.

Jedni odpowiadają, że problem być może jest w wadliwym chińskim sprzęcie, inni wskazują, że być może „przeskalował” inwestycję i używa za dużo mocy do ogrzewania. Następni, że uległ modzie bycia „eko”, a to kosztuje.

Pan Mirosław nie jest oczywiście jedyną osobą, która przeciera oczy ze zdumienia patrząc na rachunki za prąd po zainstalowaniu pompy ciepła. Prąd w Polsce jest bardzo drogi, oczywiście w „imię walki z klimatem”, ale by te ceny ukryć kolejny rząd je mrozi. Do pewnego poziomu – w zależności od gospodarstwa trzeba zmieścić się w limicie 2000-3000 kWh rocznie.

Tyle sama pompa ciepła potrafi zużyć w 3-4 miesiące. A powyżej limitu cena rośnie. W praktyce oznacza to, że posiadacze pomp ciepła mogą zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za ogrzewanie w ciągu roku.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. elroman 03.03.2024 12:29

    Gdyby faktycznie miał dom bardzo dobrze ocieplony plus wentylacja mechaniczna to by się zmieścił w 2000KWh na rok za c.o. i c.o.w.

  2. kufel10 03.03.2024 16:47

    W 2000kwh zmieścisz się ale domek będzie miał 100m2. Zależy tez od zimy, osłonięcia, temp w salonie, etc. Realnie 150m2 3000kwh trzeba liczyć za rok, ale przy ostrej zimie będzie i 3500. To jakiś idiota, pewnie szedł na wysokim parametrze by nagrzać te “kaloryfery” a montowały mu janusze z ogłoszenia i dodatkowo zielonego pojęcia o regulacji tego nie ma. Warto wiedzieć że pompa powietrzna świetnie sobie radzi i przy -20’C, gdzie może pracować bez grzałki a COP będzie miała w okolicy 2.0.

  3. elroman 04.03.2024 09:07

    100m/2 zmieści się w 1500KWh i tyle w temacie, przy założeniu że temperatura średnie będzie na poziomie 23″C
    Wiem coś na ten temat, sam mieszkam w podobnym domu i to parterowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.