Kto jest więźniem politycznym, a kto nie

Opublikowano: 07.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1846

Panowie Kamiński i Wąsik zostali skazani za przekroczenie uprawnień, które polegało na wygenerowanie nie istniejącego przestępstwa, a następnie na próbie wrobienia w nie niewinnego człowieka. W tym celu fałszowali dokumenty, fałszowali dowody w sprawie karnej i nakłaniali świadków do fałszywych zeznań. To nie są przestępstwa „polityczne”.

Przypomnijmy, jak wyglądają polityczne wyroki.

Przykład pierwszy, sprawa mojego dziadka Leonarda Wawrzyńca Żaczkowskiego, pułkownika „Leonarda” w Powstaniu Warszawskim.

Wyrok dziewięć lat więzienia w latach 1948 -1956 (zwolnienie wcześniejsze na fali przemian 1956 roku i rehabilitacja).

W akcie oskarżenia napisano, że jako komendant Korpusu Bezpieczeństwa Państwowego (jedna formacji policyjnych powstania) „szeregowiec rezerwy Żaczkowski” rozkazywał zbierać adresy pod którymi mieszkają komuniści, na Placu Teatralnym strzelał do komunistów i „smarował szyny dla niemieckich transportów jadących na front wschodni”.

Jak wiemy, w czasie powstania wszyscy (komuniści też) mieszkali w piwnicach, na Placu Teatralnym byli Niemcy, SS Dirlewanger, a nie komuniści, a front wschodni był na Wiśle. A w ogóle „szeregowiec rezerwy rozkazywał”?

Dowodami były zeznania „zawodowych świadków”, którzy zeznawali w wielu sprawach i nawet im się one myliły.

Przykład drugi, moja sprawa z 1968 roku.

Po wydarzeniach marcowych zostałem relegowany ze studiów i powołany do wojska w represyjnym poborze. Ale SB-cji było to mało. Po kilku miesiącach w jednostce zostałem nagle aresztowany na trzy miesiące. Wówczas o areszcie decydował prokurator, a nie sąd. Nie postawiono mi żadnego zarzutu, a jedynie postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Po trzech miesiącach aresztu, wciąż bez żadnego zarzutu, zostałem zwolniony z uzasadnieniem: „i tak jest w wojsku”. Przez te trzy miesiące nikt mnie nawet nie przesłuchiwał.

Przykład trzeci, moja sprawa w stanie wojennym.

Po ośmiu miesiącach aresztu stanąłem przed sądem i zostałem skazany na karę bezwzględnego więzienia. Sędzia nie reagował na zeznania świadków, że zeznania na nich wymuszono biciem i je odwołują. Wyrok skazujący sędzia ustnie uzasadnił tak: „W czasie rozprawy nie udowodniono czynu karalnego, ale oskarżony działał z dużym natężeniem złej woli. Sąd wziął pod uwagę, że braki w materiale dowodowym wynikają z uporczywej odmowy zeznań oraz arogancji oskarżonego i świadków”. Czyli dowodów nie było z mojej winy, bo odmawiałem zeznań, czyli nie udowodniono czynu karalnego z mojej winy. A więc jestem winny, bo przeze mnie nie udowodniono winy.

W uzasadnieniu pisemnym sędzia napisał: „kierował kilkoma zebraniami organizacji, która nie istniała”, bo według ówczesnej linii jedynie słusznej „Solidarność” nie istniała.

Tak, proszę Państwa, wyglądają wyroki polityczne.

Dlatego uważam, że nazywanie przestępców Kamińskiego i Wąsika „więźniami politycznymi” jest obelgą dla wszystkich prawdziwych więźniów politycznych i wszystkich uczciwych ludzi.

A jeśli pan Andrzej Duda chce rozsyłać pisma określające tych dwóch osobników więźniami politycznymi do międzynarodowych instytucji, to niech to robi. Robienie z siebie pośmiewiska nie jest zabronione.

Autorstwo: Krzysztof Łoziński
Źródło: StudioOpinii.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 07.01.2024 13:10

  Państwo z gowna, dykty i kartonu. Obraza dla wszystkich, nawet tylko trochę myślących.

 2. Siberian Husky Dog 07.01.2024 21:19

  Masz racje
  Za PIS-u bylo normalniej

 3. Kaczor3333 09.01.2024 09:07

  Za cztery lata, albo osiem wróci PiS. Nie ma się co martwić panie @Siberian.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.