Kto jest „ruską onucą”? Zaskakujący lider sondażu

Opublikowano: 13.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3260

IBRiS na zlecenie Radia ZET zapytał Polaków o to, które ugrupowania na polskiej scenie politycznej sprzyjają rosyjskim interesom. Wskazano dwóch głównych „winowajców”.

W najnowszym sondażu IBRiS, którego wyniki opublikowało Radio ZET, padło pytanie o to, która z formacji politycznych sprzyja interesom Rosji. „Działania, którego z polskich ugrupowań politycznych ocenia Pan/Pani jako najbardziej sprzyjające Rosji?” – zapytała sondażownia.

Jako partię najbardziej sprzyjającą Rosji 23,2 proc. badanych wskazało Prawo i Sprawiedliwość. Niewiele mniej, bo 23,1 proc., uznało natomiast, że jest to Koalicja Obywatelska.

13,6 proc. badanych wskazało na Konfederację. Dalej znalazła się Lewica, którą za sprzyjającą interesom Kremla uznało 8,4 proc. ankietowanych. AgroUnię wybrało natomiast 5,1 proc., a PSL – 0,4 proc. Nikt nie wskazał na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Nie było jednak wśród tych wskazań najczęściej wybieranej odpowiedzi. Najwięcej ankietowanych odparło bowiem „Nie wiem/Trudno powiedzieć” – 26,2 proc., czyli ponad jedna czwarta badanych.

Sprawdzono także, na kogo głosują ankietowani. Jak się okazało, wśród wyborców PiS-u z przystawkami (Zjednoczonej Prawicy) aż 57 proc. twierdziło, że to Koalicja Obywatelska najbardziej sprzyja Rosji.

Wśród zwolenników opozycji totalnej natomiast 42 proc. twierdziło, że to PiS, a 25 proc., że Konfederacja.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) przeprowadził swój sondaż na zlecenie Radia ZET w dniach 9-10 czerwca 2023 roku metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: Radio ZET
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. sanchop 13.06.2023 10:40

    “wyborców PiS-u z przystawkami (Zjednoczonej Prawicy)”- a to konfederacja już pisu nie wspiera w głosowaniu? Mogą sobie mówić co chcą – tu się liczą głosowania!

  2. emigrant001 13.06.2023 14:06

    Gdy ludobójstwo jest określane jako nieporozumienie pomiędzy sąsiadami, to zostaje tylko być sługą i służącym zbrodniarzy.

  3. vertus100 13.06.2023 17:03

    Ja zawsze się zastanawiam którzy to Polacy odpowiadają w sondażu. Co tydzień słyszę o tym co sądzą Polacy a ja nigdy jakoś kur nie brałem w tym udziału 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.