Kościół Zdrowego Ciała zamiast siłowni

Opublikowano: 21.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2208

Podczas gdy w Polsce nie ma przeciwwskazań do zamykania kościołów, czy galerii handlowych w strefach czerwonych, siłownie i kluby fitness zostały objęte surowymi restrykcjami. Aby podkreślić tę niesprawiedliwość jedna z siłowni w Krakowie ogłosiła, że przekształca się w sklep i „Kościół Zdrowego Ciała”.

Ze względu na gigantyczny wzrost zachorowań na Covid-19 w Polsce, a szczególnie w Krakowie i Warszawie, premier Morawiecki podjął decyzję o włączeniu tych dwóch miast do strefy czerwonej, w której obowiązują surowe restrykcje.

Wprowadzenie nakazu zamknięcia siłowni i klubów fitness w czerwonych strefach w Polsce budzi ogromne kontrowersje, zwłaszcza, że restrykcje te nie obejmują już innych miejsc zgromadzeń jak kościoły czy galerie handlowe.

Pod petycją do rządu o ponowne otwarcie klubów fitness, siłowni i pływalni podpisało się już ponad 160 000 osób.

Z kolei w sobotę w Warszawie na Placu Zamkowym pracownicy tej branży zorganizowali protest, gdyż – jak sami podkreślają – mają “duże poczucie niesprawiedliwości”.

W Krakowie doszło do interesującej sytuacji, w której klub Atlantic Sports, aby uniknąć zamknięcia, przekształcił się w sklep oraz „Kościół Zdrowego Ciała”.

Na FB napisano: “Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy sklep Atlantic ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD to również 4764Z, więc możemy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny.

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku Kościół Zdrowego Ciała. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne”.

W sobotę i niedzielę w siłowni krakowskiej pojawiła się policja na kontroli. W lokalu ćwiczyło wtedy kilkanaście osób, które wylegitymowali funkcjonariusze. Obecnie sytuacja jest „weryfikowana”, a policja skonsultuje się z sanepidem oraz organami administracji.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Collega 22.10.2020 10:05

  Zaraz kościoły zamienią na siłownie, bo cała ta akcja covidova służy wydaje mi się jednemu: zniszczeniu religii!
  Już niedługo tylko niech ludzie zobaczą, że można żyć bez kościoła.
  Zauważyliście, że obostrzenia wzrastają w okolicach świąt religijnych? A te islamskie mordy we Francji, to kto organizuje i po co? Przecież normalni muzułmanie tego nie robią.
  Chodzi o to, by społeczeństwo samo zechciało zniszczenia instytucji religijnych.
  Obawiam się, że posuną się do jeszcze jednego motywatora: eksplozji nuklearnej z przyczyn religijnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.