Kor@now!rus u granic Europy

Opublikowano: 25.03.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1323

Kiedy cała Europa zmaga się z epidemią, u jej granic rodzi się nowy dramat, który niedługo może przerodzić się w ogólnoeuropejski kryzys. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan dał bowiem zielone światło dla trzech milionów emigrantów, którzy czekają od miesięcy w jego kraju, aby przedostać się na teren Unii Europejskiej. Teraz Turcy zdecydowali się otworzyć bramy obozów i przejścia graniczne, co uruchomiło istną lawinę ludzi. Nikt jednak ich nie uprzedził, że po drugiej stronie nie będą mile widziani. Pracownicy posterunków granicznych w Grecji doświadczyli prawdziwego oblężenia. Przerażone władze kraju zaapelowały do władz UE o wsparcie, ale otrzymały głównie obietnice dotacji na rzecz umocnienia granic. Poszczególne państwa członkowskie zdecydowały się natomiast wysłać kontyngenty sił specjalnych oraz jednostki straży granicznej operujące w ramach europejskiej agencji Frontex. Działania te z pewnością nie powstrzymałyby napływu milionów imigrantów, dla których już w tej chwili brakuje miejsca w obozach przejściowych na granicy UE, ale do przybyszy z Bliskiego Wschodu oraz Afryki dotarła informacja, że epidemia niebezpiecznego wirusa w Europie wymyka się spod kontroli. Tymczasowo to ostudziło ich zapał, lecz Turcy nie są zainteresowani ponownym wpuszczeniem tych ludzi do kraju. Na granicy grecko-tureckiej powstał zatem pas ziemi niczyjej, okupowany przez dziesiątki tysięcy migrantów, którym grozi tam katastrofa humanitarna. Dramatyczna sytuacja zawisła na włosku, ale media bagatelizują temat. Relacja wideo i połączenie telefoniczne z greckim korespondentem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bronek.3po3
Użytkownik
Bronek.3po3

Czy chciałbyś być kimś nikomu niepotrzebnym?
Miliony ludzi to już czuje…