Konfederacja bez Liroya i Jakubiaka

Opublikowano: 25.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 499

Konfederacja się sypie. Marek Jakubiak i Liroy ogłosili, że zakładają własną partię. Powyborczym działaniom Konfederacji zarzucają „brak transparentności, dobrej woli” i twierdzą, że „dzieją się tam dziwne rzeczy”.

Jakubiak stwierdził podczas konferencji prasowej 24 czerwca br., że propozycja wyborcza Konfederacji na jesienne wybory przestała mu odpowiadać. Zapowiedział, że wraz z Liroyem tworzą własna partię pod nazwą Federacja Jakubiak i Liroy. Główne hasła przewodnie nowego ugrupowania to „Patriotyzm i wolność”. W trakcie konferencji Jakubiak i Liroy poinformowali, że chcą się skupić na walce o pełną suwerenność państwa polskiego, polskiej waluty oraz „prawdziwej reformie sądownictwa”. Chcieliby ponadto doprowadzić do likwidacji stu podatków, które obecnie obowiązują oraz ograniczenia programu „500 plus” dla najbiedniejszych rodzin.

Liroy i Jakubiak jakiś czas temu próbowali porozumieć się z Pawłem Kukizem, z którym niedawno z hukiem się rozstali. Nie można wykluczyć wariantu, że Federacja jest obu politykom potrzebna tylko do tego, by móc wytargować dla siebie z PiS-em biorące miejsca na jego listach. Znamy już ten mechanizm – zjednoczenie poprzez podział… Okres przedwyborczy sprzyja zjawisku, które nazwać można „ucieczką szczurów z tonącego okrętu”. To dość powszechna postawa wśród polityków różnych opcji.

Przypomnijmy, że kilka dni temu, 18 czerwca br., podczas konferencji prasowej, kilku liderów Konfederacji (Kaja Godek, Robert Winnicki, Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke) zaprezentowało program na jesienne wybory do parlamentu III RP. Zapowiedziano wówczas walkę o ochronę życia nienarodzonych, przywrócenie kary śmierci, zakaz homopropagandy oraz sprzeciw wobec roszczeń żydowskich. Liroy i Marek Jakubiak już wówczas zdystansowali się od Konfederacji i nie wzięli udziału w tej konferencji.

A co pozostanie wyborcom narodowo-prokapitalistycznym jeśli do jesiennych wyborów nie wykształci się prawicowa alternatywa dla „dobrej zmiany” i PO? Jak widać, wielu bardzo mocno stara się o to, by taka alternatywa nie powstała, a spora grupa ludzi, zamiast na wybory, pozostała w domu…

Autorstwo: K
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Ryszard 25.06.2019 16:20

  No własnie-jak tylko KONFEDERACJA po wyborach zaczęła coś znaczyć w polityce to zaraz JKM zaczął dążyć do jej rozbicia. Chciał nawet dokoptować PSL XD. Nie ufam ani jemu ani ludziom z jego partii. Ruch Narodowy powinien się ich pozbyć. Jakubiak też podobno krystaliczny nie jest. Głosował za wypłacaniem emerytur Żydom. Liroy to według mnie naiwniak który jeszcze nie wie z kim tańczy. Ruchy wolnościowców i narodowców polskich powinny znaleźć sobie nowych liderów i założyć nową wspólną partię. Konieczny warunek:brak przeszłości w PZPR i etniczna czystość. Tylko to gwarantuje że tacy politycy będą mieli na uwadze interes polski. Jeśli RN będzie szedł do wyborów z JKM to ich nie poprę. Liroya i Jakubiaka też nie poprę bo to stracony głos. W takim razie poprę PIS.

 2. maj cher 25.06.2019 16:56

  Szkoda, że K’15 nie zmienił się w szeroki Ruch Społeczny ponad podziałami (łącznie z nazwą),pomimo, szacunek dla Uczciwych działaczy tego Ruchu. Niestety pieniądz rządzi wszystkim, a to dzieli nie łączy.

 3. Szwęda 25.06.2019 18:54

  To niech rozbiorą i wyprzedadzą Polskę, to wtedy powstanie realna siła narodowa, ale jak zwykle to bywało w historii Polski wszystko za późno! Paskudna to nasza cecha, że nie potrafimy w najgorszych momentach zjednoczyć się ponad podziałami, rozbieżnościami i innymi p|erdo|ami.

 4. Cosmo 25.06.2019 20:18

  Wychodzi na to , że trzeba trzymać z narodowcami. Jak dla mnie Jakubiak od początku był podrzutkiem z taką właśnie misją. Co do Liroya, to tylko marycha mu w głowie od samego początku i …. chyba nic więcej. Nie widzę w tym straty dla Konfederacji.

 5. edek 25.06.2019 20:32

  Celuję w Ruch Narodowy. Jakubiak poza Konfederacją? I Bardzo dobrze!

 6. hashi 26.06.2019 07:22

  cyt. Ryszard: “Jeśli RN będzie szedł do wyborów z JKM to ich nie poprę. Liroya i Jakubiaka też nie poprę bo to stracony głos. W takim razie poprę PIS.”
  Ha ha no to pozamiatane. Z jedynych propolskich, anty reżimowych partii wracamy ponownie do punktu wyjścia czyli do mafijnego układu magdalenkowego POPIS.
  Skoro mamy znowu podziały na antysystemowym froncie ogłaszam wszem i wobec ostateczną likwidację Państwa Polskiego. Reżim kolejny raz uzyska wyniki na poziomie 90% i zachowa wszystkie stołki przy korycie. Do wyborów pójdą głownie przeciwnicy PiS i przeciwnicy PO. Demokratyczne dno.

 7. Ryszard 26.06.2019 08:55

  @hashi Nie jest tak że PIS jest partią której nie można powierzyć teraz zarządzania Polską. To co robią dotychczas świadczy in plus dla nich. Oczywiście nie popieram socjalizmu ani płaszczenia się przed USraelem. Napisałem że nie poprę RN jeśli pójdzie do wyborów z Korwinem. Odwołuję to. Poprę ich ale tylko w nadziei że po wyborach dokonają rozdziału z partią krypto-żyda JKM. Na razie Korwin jest im potrzebny po to żeby wejść do Sejmu.

 8. Aida 26.06.2019 09:30

  Panowie JKM nie wejdzie do sejmu, tuż przed wyborami znów zacznie odwalać jakieś szopki.

  Kukiz ostatnio chwalił USA i chciałby tutaj tysiące żołnierzy USA dla bezpieczeństwa.

  Jakubiak zagłosował za przyznaniem emerytur dla Żydów zamieszkujących okupowaną Palestynę, w Sejmie odbyło się głosowanie nad przyznaniem 100 milionów złotych na żydowski cmentarz w Warszawie. Jakubiak, wielokrotnie pytany, dlaczego zagłosował za dofinansowaniem renowacji kirkutu, stwierdzał, że nie wiedział w jakiej sprawie głosuje. Głosował za wojskami USA w Polsce.

  https://dzienniknarodowy.pl/jak-w-kluczowych-glosowaniac

 9. Ryszard 26.06.2019 10:05

  @Aida Dlatego właśnie nie popre Jakubiaka i Liroya. Jakubiakowi chodzi o rozbicie Konfederacji a Liroy to frajer. Natomiast poprę RN+Korwin ale tylko dlatego żeby RN wszedł do Sejmu. Później mam nadzieję wezmą z nim rozwód.

 10. Szwęda 26.06.2019 10:31

  Okrągłostołowcy nie dadzą sobie wydrzeć władzy przez Naród – prędzej pozwolą całkowicie Polskę rozebrać, wyprzedać albo doprowadzić do hekatomby! Polskojęzyczne władze mają rozwinięty aparat agenturalny, który doprowadzi każdą zagrażającą im formację do rozbicia od wewnątrz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.