Kolejny wyrok za torturowanie zwierzęcia

Opublikowano: 17.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata – taką karę wymierzył sąd w Opolu dwóm mężczyznom, którzy znęcali się nad złapanym lisem.

Cytowani przez Polską Agencję Prasową i portal Rmf24 przedstawiciele prokuratury okręgowej w Opolu opisują postępowanie skazanych jako „znęcanie się nad zwierzęciem z wyjątkowym okrucieństwem”. Oprawców było dwóch, obaj pochodzą z niewielkiej wsi Solarnia; chodzi o 75-letniego Józefa I. oraz 64-letniego Tadeusza K.

Według prokuratury mężczyźni schwytali lisa przy pomocy pułapki, a następnie zadawali ujętemu zwierzęciu rozliczne tortury. M. in. wielokrotnie zadawali ciosy widłami, strzelali do niego z broni pneumatycznej, podtapiali też lisa w pobliskiej sadzawce.

Według informacji portalu Rmf24 zwierzę udało się uratować, a oprawców zatrzymać dzięki interwencji pracownika Lasów Państwowych.

Za znęcanie się nad zwierzęciem sąd wymierzył obydwu oskarżonym kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Muszę też zapłacić grzywnę w wysokości tysiąca i dwóch tysięcy złotych oraz dokonać wpłat po tysiąc złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Autorstwo: BS
Zdjęcie: werner22brigitte (CC0)
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ