Kolejny wyrok za torturowanie zwierzęcia

Opublikowano: 17.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 425

Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata – taką karę wymierzył sąd w Opolu dwóm mężczyznom, którzy znęcali się nad złapanym lisem.

Cytowani przez Polską Agencję Prasową i portal Rmf24 przedstawiciele prokuratury okręgowej w Opolu opisują postępowanie skazanych jako „znęcanie się nad zwierzęciem z wyjątkowym okrucieństwem”. Oprawców było dwóch, obaj pochodzą z niewielkiej wsi Solarnia; chodzi o 75-letniego Józefa I. oraz 64-letniego Tadeusza K.

Według prokuratury mężczyźni schwytali lisa przy pomocy pułapki, a następnie zadawali ujętemu zwierzęciu rozliczne tortury. M. in. wielokrotnie zadawali ciosy widłami, strzelali do niego z broni pneumatycznej, podtapiali też lisa w pobliskiej sadzawce.

Według informacji portalu Rmf24 zwierzę udało się uratować, a oprawców zatrzymać dzięki interwencji pracownika Lasów Państwowych.

Za znęcanie się nad zwierzęciem sąd wymierzył obydwu oskarżonym kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Muszę też zapłacić grzywnę w wysokości tysiąca i dwóch tysięcy złotych oraz dokonać wpłat po tysiąc złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Autorstwo: BS
Zdjęcie: werner22brigitte (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.