Kolejny sabotaż w Stanach Zjednoczonych?

Opublikowano: 26.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2895

Elektrownia jądrowa w Minnesocie ogłasza plany wyłączenia po drugim wycieku radioaktywnej wody.

Po długiej serii sabotaży przemysłowych w USA obecnie elektrownia jądrowa w amerykańskim stanie Minnesota zostanie wyłączona, ponieważ musi przejść remont. Jak podały media, miała na przestrzeni 4 miesięcy drugi wyciek radioaktywnej wody, przy czym pierwszy w listopadzie 2022 roku został ukryty przed opinią publiczną.

Firma Xcel Energy podała w czwartek, że wykryła drugi wyciek trytu, radioaktywnej postaci wodoru z elektrowni jądrowej Monticello, która znajduje się nad rzeką Mississippi w górę rzeki od stolicy stanu Minneapolis w stanie Minnesota. Obecnie elektrownia zostanie wyłączona w celu przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych.

„Chociaż wyciek nadal nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa ani środowiska, ustaliliśmy, że najlepszym sposobem działania jest wyłączenie elektrowni i natychmiastowe wykonanie napraw” – poinformował w komunikacie prasowym Chris Clark prezes Xcel Energy.

Pod koniec 2022 roku miał miejsce wyciek około 400 000 galonów radioaktywnej wody, a obecnie jest on podobno mniejszy. Około 30 mil w dół rzeki od zakładu w Monticello znajdują się „Miasta Bliźniacze” Minneapolis-St. Paul, które mają łączną populację ponad 800 000 obywateli.

W mediach podano, że atom wodoru-3 może wiązać się z innymi atomami tak jak zwykły wodór, w tym tworzyć cząsteczki wody z tlenem. W ten sposób można go połknąć. Komisja Dozoru Jądrowego ostrzegła, że bardzo duża ekspozycja na tryt może powodować problemy zdrowotne, w tym zwiększone ryzyko raka, ale ze względu na słabą radioaktywność tryt nie stanowi większego zagrożenia przy niższych poziomach narażenia.

Podobne komunikaty bezpieczeństwa podano również po niedawnej katastrofie w Ohio, gdzie stwierdzono, że dioksyny są bezpieczne dla ludzi mimo 40 lat doświadczeń, iż są one skrajnie toksyczne dla całego biologicznego życia.

Na podstawie: MN.my.xcelenergy.com, NRC.gov
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 27.03.2023 14:40

    Proszę o nie produkowanie fejków. W materiale nie ma ANI SŁOWA O SABOTAŻU.

  2. Admin WM 27.03.2023 15:52

    Nie zauważyłeś znaku zapytania w tytule? Myślę, że autor się zastanawia (podejrzewa) czy drugi wyciek to sabotaż (w kontekście częstych ostatnio katastrof w USA, które oczywiście są tylko zbiegami okoliczności).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.