Klęcznik dla prezydenta Dudy na rozmowy z Zełenskim

Opublikowano: 19.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5769

Konfederacja zorganizowała konferencję prasową pod Pałacem Prezydenckim, podczas której zaprezentowała klęcznik dla Dudy, który postanowiła przekazać Prezydentowi, aby „prezydentowi Andrzejowi Dudzie było po prostu wygodnie słuchać tego co mu prezydent Zełenski ma do powiedzenia, do przekazania”.

Pełnomocnik wyborczy konfederacji, Witold Tumanowicz, podkreślił, że prezydent Duda, udając się na Zgromadzenie Ogólne ONZ, gdzie spotka się z Zełenskim, w ogóle nie mówi o tym, jakie sprawy dla Polski chce tam załatwić. Mówi natomiast dużo o sprawach ukraińskich: „Prezydent Duda mówi o tym, że głównym tematem będzie bezpieczeństwo Ukrainy, przyjęcie Ukrainy do NATO. Natomiast jest niewiele mowy o polskim interesie narodowym. O tym co Polska będzie miała z tej sesji. I z jakimi sprawami polskimi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jedzie na to Zgromadzenie”.

Taka postawa nie podoba się Konfederacji. „Skoro prezydent Andrzej Duda ma zamiar występować tam w interesie Ukrainy, to może to spotkanie z prezydentem Zełenskim będzie odbiorem rozkazów, które mu przekaże prezydent Zełenski. Dlatego przekazujemy prezydentowi Dudzie, zaraz po konferencji zaniesiemy ten klęcznik do biura podawczego kancelarii Prezydenta, żeby prezydentowi Andrzejowi Dudzie było po prostu wygodnie słuchać tego, co mu prezydent Zełenski ma do powiedzenia, do przekazania”.

Tumanowicz stwierdził, że Ukraina w przeciwieństwie do Polski, potrafi zadbać o swoje interesy na arenie międzynarodowej, czego przykładem jest walka z embargiem na ukraińskie zboże. „I Polska też powinna dbać o swoje własne interesy narodowe” – dodał na koniec Tumanowicz.

Autorstwo: marsz_admin
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.