KE „zaleca” podniesienie wieku emerytalnego

Opublikowano: 05.01.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 495

W lutym Komisja Europejska ma przyjąć i opublikować tzw. białą księgę w sprawie emerytur, w której ma wskazać na konieczność podwyższenia wieku emerytalnego w krajach UE. Ale biała księga nie będzie propozycją legislacyjną, ale zaleceniem dla krajów UE.

W grudniu komisarz UE ds. zatrudnienia Laszlo Andor zapowiadał, że dokument znajduje się w fazie doszlifowywania szczegółów. Przypomniał, że biała księga jest efektem tzw. zielonej księgi opublikowanej w marcu, czyli “konsultacji ws. systemów emerytalnych w Europie i możliwych sposobów zwiększenia ich efektywności w dobie niekorzystnych zmian demograficznych i groźby kryzysu zadłużenia”.

Dokument miał być opublikowany do końca ubiegłego roku; dziś biuro prasowe Andora poinformowało, że przyjęcie dokumentu przez KE jest teraz wstępnie planowane na luty.

Zalecenie przeprowadzenia tego zabiegu spowodowane jest rosnącym bezrobociem w krajach Europy Zachodniej, przez co na jednego emeryta przypada mniejsza ilość pracujących młodych ludzi.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Murphy 05.01.2012 11:55

    Chyba sobie żarty robią! Jak podniesienie wieku emerytalnego ma przynieść młodym ludziom nowe miejsca pracy? Czy czasem nie będzie odwrotnie?

  2. 23 05.01.2012 13:03

    jest pare dobrych przykazow UE i pare zlych.
    ale ostatnio to chyba zlo przewaza 😉

  3. devilan1410 05.01.2012 15:52

    niewolnik nie zabije się tak łatwo w aucie z włączonymi światłami i zapiętym pasem, będzie mógł dłużej pracować aż padnie i nic nie dostanie, o to już UE się zatroszczy

  4. maleczka 05.01.2012 18:46

    zalecac sobie moga ile wejdzie 🙂 spie…lac na drzewo malpy draznic -jak mawia moj ojciec!!!tyle w temacie i nie straszyc ludzi dosc ku…wa straszenia ,nie strasz nie strasz bo sie ze….rasz 😉

  5. Liberat 05.01.2012 23:07

    o.Misjonarz, mam podejrzenia że jesteś nieukiem. Won do Korei Północnej i tam empirycznie sprawdzaj jakość systemu komunistycznego.

    W państwie liberalnym nie ma nakazu pracy, ani emerytur.

  6. rych 06.01.2012 20:21

    @o.Misjonarz. Bardziej efektywny dla kogo? Dla władzy? Zwłaszcza tej zza Buga? Też mi zaleta. Wątpliwa zresztą, bo czyż dzisiaj władza (którakolwiek) ma się gorzej niż wtedy?

    “Wszyscy mieli jedzenie, lekarza i dach nad głową”
    Woooooow! Dorzucić do tego ogólnie dostępny papier toaletowy i mamy szczyt możliwości cywilizacyjnych człowieka… Ale zaraz, zaraz, to też już było. Bo czyż w erze kamienia łupanego (a może i ciut wcześniej) również każdy miał jedzenie, szamana i kawałek wiechcia albo skały nad głową. W dodatku nie trzeba było stać po liście do podcierania tyłka w kolejkach.

    @Liberat No nie ma. Każdy za to ma fantastyczne wręcz możliwości wyboru: pracuj… tfu co ja plotę! zapier… jak dziki osioł aż cię lekarz od respiratora nie odłączy, albo zdychaj już tu i teraz. I cokolwiek nie wybierzesz nie zapomnij czuć się wolnym.

    A może by tak zamiast na skrajnościach spróbować zbudować ład na kompromisach? Mam dziwne wrażenie, że choć penie nie byłoby to łatwe, to przynajmniej możliwe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.