Wzrost bankructw Kanadyjczyków o 33%

Opublikowano: 27.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1465

Według nowego raportu, w styczniu 2023 r. liczba niewypłacalnych Kanadyjczyków wzrosła gwałtownie, bo o 33 proc.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Specjalistów ds. Niewypłacalności i Restrukturyzacji (CAIRP) opublikowało 1 marca raport wskazujący, że w styczniu zgłoszono 8735 upadłości konsumenckich. Wnioski o niewypłacalność konsumentów w styczniu wzrosły o 14,2 procent w porównaniu z miesiącem poprzednim, powiedział CAIRP, powołując się na najnowsze statystyki Urzędu Nadzoru Upadłościowego.

„Wpływ wysokiej inflacji i licznych podwyżek stóp procentowych odbija się na Kanadyjczykach, zwłaszcza tych głęboko zadłużonych, a przez to znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej” – twierdzi wiceprzewodniczący CAIRP André Bolduc i licencjonowany syndyk masy upadłościowej. „Te osoby i rodziny mogą z kart kredytowych lub linii kredytowych, wypełniać luki w budżetach domowych – na przykład, aby zapłacić za artykuły spożywcze. W sytuacji wyższych stóp procentowych trudniej jest spłacić te długi – dodał. „Coraz więcej Kanadyjczyków korzysta z propozycji konsumenckich, prawnie wiążącego procesu, który pozwala im spłacić wierzycielom procent zaległego długu, zarządzanego przez licencjonowanego syndyka masy upadłościowej”. Proces zapewnia ochronę prawną przed wierzycielami i zatrzymuje wezwania do windykacji i groźbę zajęcia wynagrodzenia.

Ontario (3063), Quebec (2167) i Alberta (1370) odnotowały w styczniu największą liczbę upadłości konsumenckich. Prowincje o największym procentowym wzroście niewypłacalności konsumentów to Manitoba (66,9 procent), Nowa Szkocja (55 procent) i Alberta (41,7 procent), ale wszystkie prowincje odnotowały wzrost,

„Liczby te nie obejmują właścicieli małych firm, którzy po prostu zamykają swoje drzwi bez formalnego procesu” – dodał Bolduc.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.