Japonia zapobiega tworzeniu rynku dzieci GMO

Opublikowano: 09.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 895

Japońskie ministerstwo zdrowia opublikowało zalecenie, aby nie wszczepiać kobietom genetycznie zmodyfikowanych embrionów ludzkich ostrzegając, że takie procedury mogą doprowadzić do powstania rynku „projektowania dzieci”.

Zalecenie zostało wydane przez panel ekspertów, który stwierdził, że zgoda na rozwój ciąży ze zmodyfikowanymi genetycznie ludzkimi embrionami stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia niemowląt, jak i dla przyszłych pokoleń.

Nie sprzeciwiono się trwającym badaniom nad edycją ludzkich zarodków pod kątem zapobiegania chorobom dziedzicznym i innym problemom zdrowotnym, ale ograniczono wszczepienia ich do macicy i rozwoju ciąży.

Pierwotnie w 2018 r. japoński rząd poparł edytowanie genomu ludzkich zarodków.

Najczęstszą metodą edycji genów jest system CRISPR lub Clustered Regular Inter-Spaced Powinds Palindromic Repeats. System ten wykorzystuje enzym pochodzący od bakterii, który pozwala przeciąć nić DNA w określonym miejscu tworząc otwór, do którego można przyłączyć nowe segmenty.

Wykorzystywanie edycji genomu na ludzkich zarodkach jest obecnie zakazane we Francji, Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

W sumie chyba tyle złego, że obecnie człowiek cokolwiek robi, to robi to bez pomyślenia o efektach. Dlatego będą robić dzieci, które jak dorosną to na przykład będą umierać dokładnie w wieku emerytalnym :) albo ludzi “bez mózgów” służących potem w armii jako mordercy.