J.K. Rowling gotowa pójść siedzieć za „misgenderowanie”

Opublikowano: 25.10.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2182

Rząd szkocki i brytyjski spierają się o nowy projekt nadający nowe przywileje społeczności LGBT+. Zdaniem mediów, radykalne przepisy zakładają nawet możliwość karania za „misgenderowanie” (zwracanie się do danej osoby niezgodnie z wymyślonym zaimkiem). Głos w debacie zabrała znana ze sprzeciwu wobec genderyzmu pisarka J.K. Rowling. Autorka serii o Harrym Potterze zapewniła, że „z wielką radością” pójdzie do więzienia, jeżeli taka będzie cena walki z transseksualną ideologią.

Przeciwnicy ustawy – wśród których czołową postacią jest pisarka J.K. Rowling, autorka serii powieści o Harrym Potterze – wskazywali, że ustawa negatywnie wpłynie na ciężko zdobyte prawa kobiet oraz na ich bezpieczeństwo. Zwracali oni uwagę na to, że ustawa otworzy osobom jedynie deklarującym dysforię – bez potwierdzenia jej diagnozą – dostęp do kobiecych toalet, przebieralni, oddziałów szpitalnych czy więziennych i może to być wykorzystywane do napaści seksualnych.

Do czego mogłaby prowadzić ustawa, gdyby weszła w życie, pokazał szeroko opisywany na przełomie stycznia i lutego przypadek gwałciciela, który początkowo został osadzony w więzieniu dla kobiet, bo po aresztowaniu zaczął twierdzić, że czuje się kobietą.

Niedawno „Daily Mail” donosił, że członkowie brytyjskiej Partii Pracy rozważają karę dwóch lat pozbawienia wolności za m.in. celowe użycie niewłaściwych zaimków w stosunku do osób transpłciowych. Gazeta zaznacza, że oskarżeni o „misgenderowanie” odpowiadaliby z przepisów dotyczących mowy nienawiści, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

„Z przyjemnością odsiedzę dwa lata więzienia, jeśli alternatywą jest cenzura i przymusowe zaprzeczanie rzeczywistości i znaczenia różnicy płci. Jestem gotowa na proces. Myślę, że będzie to o wiele bardziej zabawne niż bywanie na czerwonych dywanach” – napisała na portalu społecznościowym „X” J.K. Rowling.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 25.10.2023 18:31

    No nie wiem czy będzie jej tak do śmiechu, kiedy dadzą jej wybór: Albo się ,,ukorzy,, albo ,,zniknie,, na stałe z tego świata…

  2. Venom 25.10.2023 22:27

    Replikant3d masz wybujala wyobraznie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.