Imigranci odpowiadają za prawie połowę przestępstw w Niemczech

Opublikowano: 10.04.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1313

Najnowsze statystyki Federalnego Urzędu Śledczego w Berlinie wskazują na znaczny wzrost liczby przestępstw dokonywanych przez obcokrajowców. Imigranci stanowili w ubiegłym roku blisko 41 procent podejrzanych, a co druga osoba podejrzana o dokonanie rozboju nie posiada niemieckiego obywatelstwa.

Według federalnej instytucji, w ubiegłym roku w Niemczech popełniono blisko 5,6 miliona przestępstw kryminalnych, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w skali roku. Ogółem zidentyfikowano dwa miliony podejrzanych, zaś 700 tysięcy z nich było cudzoziemcami, co oznacza 13,5 proc. wzrost w porównaniu do 2022 roku.

Liczba przestępstw z użyciem przemocy wzrosła do najwyższego poziomu od 2009 roku. Łącznie zarejestrowano 214 tys. takich przypadków, z czego blisko 154 tys. dotyczyło niebezpiecznych i poważnych uszkodzeń ciała. Za 41,2 proc. z nich odpowiadali obcokrajowcy.

W 2023 r. w Niemczech zgłoszono blisko 45 tys. rozbojów, a połowę zatrzymanych stanowili imigranci. Ponadto cudzoziemcy byli odpowiedzialni za blisko jedną trzecią z zarejestrowanych 12186 przypadków przestępstw seksualnych.

Na podstawie: Welt.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 10.04.2024 16:57

    Refugees Welcome: Flüchtlinge willkommen:) Niemcy to mają łeb, co zrobić żeby Hittler z perspektywy czasu nie był wcale zły:)

  2. Katarzyna TG 10.04.2024 17:37

    Tu raczej chodzi o to by gładko przepchnąć CBDC (już go na nich testują) i inwigilację 24/7 – klasyka gatunku: stwórz problem i zaoferuj rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.