Hiszpania uzna Palestynę?

Opublikowano: 17.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1491

Minister spraw zagranicznych José Manuel Albares (PSOE) powiedział, że Hiszpania podejmie własne decyzje o uznaniu państwa palestyńskiego, jeśli kraje Unii Europejskiej nie osiągną konsensusu w tej kwestii.

W jednym z ostatnich wywiadów Albares zapowiedział, że Madryt jest gotowy podjąć taki krok samodzielnie. „Prowadzimy dialog z państwami europejskimi, aby zobaczyć, jak możemy to rozwiązać. Jeśli ostatecznie nie uda nam się osiągnąć konsensusu, Hiszpania jest suwerennym krajem i podejmie własne decyzje” – podkreślił.

Albares wskazał również, że pokój na Bliskim Wschodzie można osiągnąć jedynie poprzez utworzenie „jednego państwa palestyńskiego, łączącego Strefę Gazy i Zachodni Brzeg z jedną władzą palestyńską i połączonego korytarzem z ujściem do morza, ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie”.

Polityk podkreślił, że byłoby to „rozwiązanie prawdziwie sprawiedliwe dla narodu palestyńskiego oraz najlepsza gwarancja bezpieczeństwa dla Izraela i pokoju na Bliskim Wschodzie”.

Jednym z warunków lewicowej partii Sumar dotyczących utworzenia koalicyjnego rządu z PSOE było właśnie uznanie państwa palestyńskiego.przez Hiszpanię.

Autorstwo: fh, wch
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 17.02.2024 16:10

    Dajcie im to państwo dla spokój! Ale to nie w interesie USA, niestety

  2. rozrabiaka 18.02.2024 02:20

    *spokoju

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.