Haniebne prześladowanie Tamary Lich

Opublikowano: 13.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1071

Jeśli miałaby być przyznawana corocznie nagroda sprawcom największej niesprawiedliwości wobec obywatela Kanady, głównymi kandydatami do jej otrzymania w 2022 r. byliby ci odpowiedzialni za nieustanne prześladowania Tamary Lich za jej zaangażowanie w Konwój Wolności protestujący przeciwko nakazom szczepionkowym w Ottawie – pisze na łamach „Epoch Times” były lider Oficjalnej Opozycji i Partii Reform Preston Manning.

Działania prześladowców w tym przypadku można opisać niezręcznie słowem „bez sumienia” – oznaczającym barbarzyństwo, nadmierne, oburzające, niedorzeczne, niecywilizowane, nieetyczne i niesprawiedliwe postępowanie.

Ponieważ stosunek rządu Trudeau do poszczególnych Kanadyjczyków w dużej mierze zależy od ich płci i rasy, dodać trzeba, że Tamara jest kobietą i Metyską. Z tymi cechami gdyby była ścigana przez konserwatywną administrację za udział w lewicowym proteście, Tamara byłaby teraz uznana przez liberałów Trudeau za męczennika wolności, będąc pewnie bohaterką sympatycznego pełnometrażowego filmu dokumentalnego CBC, z przyznanym tytułem honorowym jakiegoś uniwersytetu, nominowaną do Orderu Kanady .

Zamiast tego została w lutym niesłusznie aresztowana za udział w organizacji legalnego publicznego protestu przeciwko błędnej polityce rządu federalnego, zakuta w kajdanki i przewieziona przez dwóch krzepkich detektywów z wydziału zabójstw do aresztu śledczego w Carleton (opisywanego przez osoby znające jego wnętrze jako piekielny dołek) i więziona tam przez 18 dni.

Po kilku opóźnieniach została w końcu zwolniona na rozprawę za kaucją, podczas której była w sądzie skuta kajdankami i siedziała w towarzystwie strażników pilnujących, by ta pięciostopowa babcia nie spróbowała czasem śmiałej ucieczki z aresztu. Takie rozprawy, nawet w najpoważniejszych sprawach, zwykle trwają tylko kilka godzin, ale rozprawa Tamary o kaucję trwała cały dzień, dając prokuraturze wiele okazji do szczegółowego analizowania rzekomych grzechów oskarżonej.

Jeśli chodzi o przesłuchania w sprawie kaucji i więzienie oskarżonych w oczekiwaniu na nią, traktowanie Tamary jest przeciwieństwem traktowania przez rząd federalny Meng Wanzhou, dyrektora Huawei oskarżonej przez USA o liczne poważne przestępstwa, każde o wiele poważniejsze niż jakiekolwiek oskarżenia przeciwko Tamarze. Oczywiście, z perspektywy rządu Trudeau brutalne traktowanie Meng Wanzhou mogłoby obrazić komunistyczny rząd Chin, podczas gdy brutalne traktowanie Tamary Lich obraża tylko i wyłącznie Kanadyjczyków. (…)

Czy osoby odpowiedzialne za niegodziwe prześladowania Tamary Lich kiedykolwiek zostaną pociągnięte do odpowiedzialności? — pyta Preston Manning – Moja odpowiedź brzmi: tak i chociaż młyny sprawiedliwości mielą powoli , prawdopodobnie tak się stanie. Gdy rząd Trudeau zostanie wymieniony, jego następca będzie musiał powołać ogólnokrajową komisję śledczą w sprawie odpowiedzi Kanady na kryzys COVID, której domaga się coraz większa liczba Kanadyjczyków. Najprawdopodobniej odbędzie się to na podstawie przepisów federalnej ustawy o dochodzeniach, a komisarze będą mogli wezwać do sądu osoby odpowiedzialne za wdrożenie wszystkich środków ochrony zdrowia nałożonych przez rządy, w tym tych, które doprowadziły do Konwoju Wolności i aresztowania Tamary Lich.

Pierwszymi przesłuchiwanymi urzędnikami, po złożeniu przysięgi, że powiedzą prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, będą ci niżsi rangą – w przypadku Tamary oficerowie dokonujący aresztowania, strażnicy więzienni Carleton i pracownicy niższego szczebla zaangażowanej administracji. Wszystkim zadane zostanie proste pytanie: „Dlaczego zrobiłeś to, co zrobiłeś?” a przewidywalna odpowiedź będzie oczywiście brzmiała: „Po prostu wykonywaliśmy rozkazy”. Potem pojawi się wymowne pytanie: „Kto ci wydał te rozkazy?” A ponieważ to pytanie będzie nieustannie zadawane, śledztwo będzie powoli pięło się w górę biurokratycznej drabiny, warstwa po warstwie, aż w końcu dotrze do politycznych winowajców na samej górze – tak jak śledztwo w sprawie afery Watergate lata temu rozpoczęło się na dole, ale ostatecznie dotarło do biur prokuratora generalnego i prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W przypadku Tamary Lich sprawiedliwość musi ostatecznie zostać wymierzona. A kiedy tak się stanie, wszyscy będziemy mieli wobec niej wielki dług wdzięczności za to, co cierpliwie i heroicznie znosiła.

Autorstwo: Preston Manning
Tłumaczenie i wstęp: Andrzej Kumor
Źródło zagraniczne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.