Głuchoniemy pracownik policji zabił 4 osoby

Opublikowano: 04.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 484

45-letni pracownik administracyjny paryskiej prefektury policji, wzorowy funkcjonariusz-informatyk Mickaël H., zaopatrzony w kuchenny nóż, wybiegł ze swego biura, by zabijać policjantów. Po zabiciu trzech z nich oraz kobiety, podobnie jak on pracownicy administracyjnej, zginął na dziedzińcu od kuli w głowę wystrzelonej przez jednego z funkcjonariuszy.

https://www.youtube.com/watch?v=5vmkAISqQbQ

Dramat rozegrał się na centralnej paryskiej wyspie Cité, niedaleko spalonej niedawno katedry Notre-Dame, gdzie mieści się prefektura. Uzbrojony w nóż głuchoniemy mężczyzna, z którym nigdy nie było żadnych problemów, zabijał najprawdopodobniej z powodu „konfliktu osobistego” w pracy, o którym na razie nic nie wiadomo.

Trop terrorystyczny został w każdym razie szybko porzucony. Na miejsce przyjechali premier Philippe i prezydent Macron, by wyrazić „solidarność z policją”. Policja w tym czasie przeszukała mieszkanie napastnika w bloku na dalekich przedmieściach i aresztowała jego żonę. Do tragedii doszło nazajutrz po ponad 20-tysięcznej manifestacji policjantów w Paryżu, domagających się poprawy warunków pracy.

Policja jest zmęczona cotygodniowym, siłowym rozganianiem manifestacji „żółtych kamizelek” i niedoinwestowaniem resortu – ministerstwo jest im winne pieniądze za godziny nadliczbowe. Atmosferę w pracy pogłębiają samobójstwa policjantów – 52 od początku tego roku.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

Aktualizacja

Pochodzący z Martyniki Harpon Mickaël Harpon przeszedł na islam półtora roku temu, w policji pracował od 2003 roku, ale już w 2015 był na celowniku służb z powodu wyrażanego w sieci poparcia dla zamachu terrorystycznego na redakcję „Charlie Hebdo”. Pomimo to, Harpon, który był specjalistą od komputerów, miał certyfikat dopuszczenia do tajemnic i nie był monitorowany, a pracował w dziale zajmujących się zbieraniem informacji o francuskich dżihadystach. Początkowo uważano, że Harpon zabił z powodu konfliktu w pracy z przełożonym, który go nie awansował, ale po zbadaniu jego smartfona sprawdzono też jego komputer i znaleziono materiały wskazujące na powiązania z Państwem Islamskim. Na razie nie wiadomo, czy był tylko sympatykiem czy otrzymywał instrukcje od terrorystów. Jego żona, z pochodzenia Arabka, została zatrzymana, ponieważ wykryte na smartfonie wiadomości, jakie wymieniała z mężem wskazują, że wiedziała o planowanym ataku. Według niej mąż ostatniej nocy miał „halucynacje” i „demencję”.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 04.10.2019 14:37

    A nie brał on przypadkiem jakiś antydepresantów?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.