Gang młodocianych imigrantów zastrzelił w Szwecji Polaka

Opublikowano: 12.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2428

Szwecja jest w szoku po zastrzeleniu w biały dzień na ulicy ojca w obecności jego syna. Do morderstwa doszło na przedmieściach Sztokholmu w środę 9 kwietnia. 39-letni mężczyzna stanął twarzą w twarz z gangiem młodych ludzi, co zakończyło się tragedią. Według kilku świadków ojciec interweniował wobec agresywnego gangu imigrantów w tunelu dla pieszych w Skärholme.

Szwecja od wielu miesięcy boryka się z problemem imigranckich gangów. Pod koniec 2023 r. osiągnęło to bezprecedensowy poziom. W kraju odnotowano rekordową liczbę strzelanin w związku z walką o kontrolę handlu narkotykami. Gangi takie rekrutują młodych ludzi, którzy nie ponoszą odpowiedzialności karnej za popełnienie czynów przestępczych. Niektórzy sprawcy mają zaledwie 12 lat. Taką ofiarą młodocianych bandytów padła ostatnia ofiara.

Premier Ulf Kristersson i lider opozycji Magdalena Andersson udali się w czwartek wieczorem do Skärholmen na południu stolicy, gdzie zginął ojciec rodziny. W ostatnich miesiącach właśnie w tej okolicy odnotowano kilka strzelanin. Premier napisał na „Instagramie”, że „tacy agresywni ludzie nie powinni mieć możliwości zastraszania uczciwych obywateli i zmuszania ich do milczenia”. Obiecał też „powstrzymanie” działalności gangów. Odpowiedział mu szef antyimigracyjnej Szwedzkiej Partii Demokratycznej Jimmie Åkesson, który napisał, że „nie wystarczy rzucać frazesami, bo nadszedł czas, aby Szwecja wypowiedziała totalną wojnę wszystkim członkom gangów przestępczych”.

39-letni ojciec rodziny o imieniu Mikael postrzelony w czoło na oczach syna, z którym wieczorem jechali rowerami na basen. Zmarł w czwartek. Kanał telewizyjny TV4 oraz tabloidy Aftonbladet i Expressen, podają, że do tragedii doszło w wyniku zwrócenia uwagi grupie młodocianych i kłótni z członkami gangu. „Nienawidził niesprawiedliwości. Kosztowało go to życie” – powiedziała „Expressen” jego siostra. Policja nie wypowiada się na temat sprawców i na razie nie dokonała żadnych aresztowań. Mówi o „delikatnym charakterze śledztwa”. Ofiara jest Polakiem (media podały nazwisko Mikael Janick).

Do morderstwa doszło po tym, jak szwedzki parlament przyjął w środę ustawę zezwalającą policji na przeprowadzanie przeszukań osób w pewnych rejonach, bez potwierdzonych podejrzeń o popełnieniu przestępstwa. Ma to umożliwić bardziej efektywną walkę z członkami gangów, którzy są często policji dobrze znani. Tragedia ojca rodziny może wywołać nacisk społeczny na bardziej skuteczne działania.

Autorstwo: Bogdan Dobosz
Na podstawie: „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 12.04.2024 13:06

    “ojciec interweniował wobec agresywnego gangu imigrantów”
    czyli policja uzna to za samobójstwo asystowane i sprawa zakończona.
    Sytuacja taka sama jak gdyby wspinał się na słup wysokiego napięcia albo skakał w Norwegii z klifu do morza.

  2. Foxi 12.04.2024 18:01

    Jeśli będą się certolić i nie zarąbią sprawców, to marnie skończą. Zwierzęce cywilizacje typu Turańska są oparte na sile. Okazując słabość otworzą sobie drogę do zagłady bo te zwierzęta już zasmakowały krwi, więc nic ich nie powstrzyma w przyszłości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.