G20 będzie wdrażać cyfrowe waluty i dowody tożsamości

Opublikowano: 14.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2481

Przywódcy Grupy 20 zgodzili się na plan narzucenia cyfrowych walut i cyfrowych identyfikatorów swoim populacjom, pomimo obaw, że rządy wykorzystają je do monitorowania wydatków swoich obywateli i tłumienia sprzeciwu. Grupa G20 przyjęła w weekend w New Delhi ostateczną deklarację w tej sprawie.

Na spotkaniu ogłoszono w zeszłym tygodniu, że państwa zgodziły się na budowę infrastruktury niezbędnej do wdrożenia cyfrowych walut i identyfikatorów. Grupa stwierdziła, że ​​trwają już dyskusje na temat stworzenia międzynarodowych przepisów dotyczących kryptowalut, ale na szczycie „nie było mowy o ich zakazie”.

Wielu krytyków obawia się, że rządy i banki centralne ostatecznie uregulują kryptowaluty, a następnie natychmiast zastąpią je cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC), które nie mają podobnego poziomu prywatności i bezpieczeństwa.

Indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman powiedziała, że ​​trwają dyskusje na temat zbudowania globalnych ram regulacji aktywów kryptograficznych, ponieważ uważa się, że kryptowalut nie można skutecznie regulować bez całkowitej współpracy międzynarodowej.

Do najważniejszych kwestii omawianych na szczycie w New Delhi należało „budowa cyfrowej infrastruktury publicznej, gospodarka cyfrowa [CBDC]”. Jednak niektórzy wzywają do dodatkowego nadzoru nad kryptowalutami, które są zdecentralizowane i nie działają pod kontrolą banków centralnych.

Krytycy twierdzą, że propozycje te mogłyby pozwolić władzom narzucić system kredytu społecznego i decydować, w jaki sposób obywatele mogą wydawać swoje pieniądze.

Na szczycie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do powołania międzynarodowego organu regulacyjnego zajmującego się sztuczną inteligencją (AI), systemami identyfikacji cyfrowej podobnymi do paszportów szczepionek przeciwko koronawirusowi oraz opowiedziała się za globalną współpracą w celu sprostania wyzwaniom stawianym przez sztuczną inteligencję. Zaapelowała do Organizacji Narodów Zjednoczonych o odegranie wiodącej roli w regulacji sztucznej inteligencji i nazwała unijny cyfrowy certyfikat COVID-19 doskonałym modelem cyfrowej infrastruktury publicznej (DPI), która obejmowałaby cyfrowe identyfikatory.

Unia Europejska próbuje obecnie wprowadzić w całym bloku aplikację „cyfrowej tożsamości”, która konsolidowałaby różne dane osobowe, w tym paszporty, prawa jazdy i historię medyczną. „Przyszłość jest cyfrowa. Przekazałem G20 dwa komunikaty. Powinniśmy ustanowić ramy dla bezpiecznej, odpowiedzialnej sztucznej inteligencji w ramach organu podobnego do IPCC ds. klimatu. Cyfrowe infrastruktury publiczne są akceleratorem wzrostu. Należy im ufać i zapewnić ich interoperacyjność i otwartość dla wszystkich” – stwierdziła prezydent von der Leyen w poście w mediach społecznościowych.

Krajowe badanie Cato Institute 2023 z maja wykazało, że tylko 16 procent Amerykanów popiera przyjęcie cyfrowej waluty. Co najmniej 68% respondentów stwierdziło, że sprzeciwiłoby się CBDC, gdyby rząd zaczął monitorować ich zakupy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 14.09.2023 17:26

    Najpierw plandemia , potem wojna na Ukrainie(czyszczenie Ukrainy z Ukraińców) i światowy kryzys gospodarczy, a teraz wprowadzają cyfrowy zamordyzm. Cow ID -> ID Iot
    A wszystko to aby ułatwić życie ,,pastuchom”. ,,Operacja Pandemia” M. Zamorski. ,,COVID Wielki Reset” K. Schwab

  2. Drnisrozrabiaka 14.09.2023 22:39

    “16 procent Amerykanów popiera przyjęcie cyfrowej waluty” – a to co w aplikacjach bankowych to cyfrowym nie jest?!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.