Genetycy „bawią się” w Boga

Opublikowano: 05.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2748

Naukowcy z Auburn University w stanie Alabama dokonali niebezpiecznej mutacji DNA ryby z gadem. Celem jest „przedłużenie życia” suma, poprzez wprowadzenie do niego genów aligatora.

Jak wykazały „badania naukowe”, poprzez wprowadzenie genów aligatora do suma, szanse na przeżycie tych ryb wzrastają pięciokrotnie. Gen, nazwany katelicydyną, zawiera właściwości, które chronią gady przed infekcjami w przypadku zranienia, a z racji tego, że hodowcy ryb leczą chore ryby antybiotykami, przyczyniające się do rozwoju bakterii odpornych na antybiotyki, naukowcy wymyślili, że najlepiej „scalić” DNA obu gatunków, aby zwiększyć przeżywalność ryb.

Naukowcy przeprowadzili swoje eksperymenty za pomocą metody CRISPR, parując dwie nici DNA, a całość została opisana na stronie BioRxiv Preprint i czeka na recenzje.

W tym samym czasie media donoszą o odkryciu w jaskini w Chinach, w górskiej prowincji Guizhou na południowym zachodzie kraju, nieznanego gatunku ryby: dziwacznej ślepej ryby „z rogiem jednorożca”. Ryba jest ślepa, a także brak u niej łusek lub jakiejkolwiek pigmentacji.

Te dwie informacje – nadużycia nauki oraz odkrycie dziwnej ryby – nie muszą być ze sobą powiązane, jakkolwiek nie ulega wątpliwości, że współczesnemu człowiekowi zniewolonemu pasją „naukowych odkryć” wydaje się, że można używać wiedzy naukowej do dowolnej manipulacji natury.

Na podstawie: Biorxiv.org, The-Sun.com
Źródło: Bibula.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.