Dymisja rządu na Białorusi

Opublikowano: 04.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 586

W środę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował obecny skład gabinetu ministrów. Prezydent Białorusi zapowiedział zmiany kadrowe w rządzie w ubiegłym tygodniu.

W poniedziałek Łukaszenka przeprowadził naradę z polityczną wierchuszką kraju – przewodniczącymi obu izb parlamentu, kierownikami Administracji prezydenta i Rady Bezpieczeństwa – na której omówił zaproponowane kandydatury.

W środę wieczorem pojawiła się informacja, że szef państwa zdymisjonował obecny skład gabinetu ministrów. O tym informuje stacja „Pul Pierwogo”.

Białoruską Radą Ministrów od 2018 roku kieruje Sierhiej Rumas. Wcześniej Łukaszenka informował o planach przygotowania nowego składu rządu przed wyborami prezydenckimi, wyznaczonymi na 9 sierpnia. Szef państwa białoruskiego zapewnił przy tym, że większość obecnych członków Rady Ministrów pozostanie na swoich stanowiskach.

Propozycje dotyczące nowego składu rządu wniesiono już na rozpatrzenie białoruskiego lidera, omawiano je w środę w czasie narady u Łukaszenki. Prezydent Białorusi oświadczył przy tym, że nie będzie dokonywał rewolucji w składzie rządu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.