Dron wojskowy pierwszy raz zaatakował człowieka bez rozkazu

Opublikowano: 01.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2143

Prawdopodobnie po raz pierwszy dron bojowy – nie otrzymawszy polecenia – autonomicznie zaatakował ludzi. Napisał o tym „The Independent”, powołując się na raport Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Sprecyzowano, że kwadrokopter Kargu-2, wyprodukowany przez tureckie wojskowo-techniczne przedsiębiorstwo STM, zaatakował żołnierzy w Libii. „The Independent” sprecyzował, że innych szczegółów odnośnie incydentu z dronem raport nie zawiera. Nie wiadomo, czy w wyniku ataku są ofiary śmiertelne.

Według danych gazety Kargu-2 klasyfikuje obiekt na podstawie nauczania maszynowego w celu wyboru i ataku na określone cele.

Decyzja o ataku na cel nie wymaga interakcji między operatorem i maszyną. Charakterystyczną cechą tego drona jest również możliwość grupowania się z innymi dronami w „rój” i wspólne działanie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JaceK 01.06.2021 12:45

    A więc mamy precedens. Chwała wszystkim piewcom “nowoczesności” i “postępu”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.