Do sieci trafiły tajne informacje o rosyjskich satelitach

Opublikowano: 17.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 172

W Internecie w otwartym dostępie znalazły się dane o rosyjskich aparatach kosmicznych, które przez Rosję nie były w żaden sposób zapowiadane. Firma zajmującą się konstrukcją poszczególnych elementów satelitów potwierdziła tę informację, mówiąc, że publikacja materiałów była nielegalna.

„Na konferencji padł określony komunikat, który nie powinien był się ukazać (w przestrzeni publicznej – red.)” – wyjaśnił główny konstruktor akumulatorów litowo-jonowych spółki „Saturn” Siergiej Lichonosow.

Opublikowane informacje zostały zaczerpnięte z prezentacji „Saturna” – konstruktora baterii słonecznych i akumulatorów przeznaczonych dla rosyjskich aparatów kosmicznych. Prezentacja została przedstawiona w Krasnodarze w lutym tego roku.

Nielegalnie opublikowane informacje obejmują ilość satelitów, ich nazwy, a także nazwy przedsiębiorstw, które przeprowadzają prace doświadczalno-konstruktorskie i terminy startów.

„Podejmiemy stosowne działania, żeby określić, kto to opublikował” – dodał Lichonosow.

Przedsiębiorstwo jest jednym ze strategicznych zakładów Rosji i figuruje na liście głównych spółek akcyjnych, wobec których rosyjska agencja kosmiczna (Roskosmos) realizuje jednolitą politykę państwową.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o