Czy Polskę stać na odszkodowania za powikłania szczepionki na COVID-19?

Opublikowano: 03.05.2020 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 649

Teraz będzie je widać jak na dłoni. Nie wymigają się, gdy prawnicy wezmą odpowiedzialnych w obroty. Gowin mówi o 20 mln Polaków zaszczepionych w jednym czasie. Szumowski, że wszyscy musimy się zaszczepić. Gates, że firmy trzeba zwolnić z odpowiedzialności. Zapłaci skarb państwa, czyli my wszyscy – zdrowiem i pieniędzmi z podatków.

Przypomnijmy jak było poprzednio. Szczepionkę Pandemrix dopuszczono do użycia w trybie nadzwyczajnym, gdy WHO ogłosiło pandemię świńskiej grypy. Część świata medycznego twierdziła, że preparat nie został odpowiednio przebadany, ale przedstawiciele GlaxoSmithKline przekonywali, że przez wprowadzeniem na rynek, przetestowano go na 3600 osób w różnych przedziałach wiekowych. Zastosowano ją u ponad 30 mln osób w 47 krajach na całym świecie, na przełomie 2009 i 2010 r. Czyli tylko u nielicznych – przeciętnie do 5% populacji danego państwa). Najczęściej w Szwecji – zaszczepiło się niemal 60 proc. ludności tego kraju. Nie stosowano jej ani w Polsce, ani w USA.

Pacjenci w Szwecji, u których po podaniu szczepionki Pandemrix pojawiły się objawy nieuleczalnej choroby narkolepsji, mogą domagać się nawet miliona euro odszkodowania. 12 maja 2016 r. parlament w Sztokholmie zatwierdził ustawę regulującą tę kwestię.

O odszkodowanie ubiegało 474 szwedzkich pacjentów. W przypadku 311 osób zostało ono przyznane. Jednak dla wielu poszkodowanych milion euro to za mało. Suma ta nie jest w stanie zrekompensować dożywotniej utraty pracy, jak twierdzi szwedzkie Stowarzyszenie Osób z Narkopleksją.

Choroba powoduje nadmierną senność i napady snu w ciągu dnia. Innym charakterystycznym objawem narkopleksji jest nagła utrata kontroli mięśniowej nazywana katapleksją. Zazwyczaj jest ona wywołana nagłymi silnymi emocjami lub zmęczeniem.Taki stan trwa do kilku minut.

Gdy WHO, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła koniec pandemii tzw. świńskiej grypy. Okazała się ona niegroźna. Państwa, które kupiły szczepionkę, były zmuszone je utylizować.

Jak wynika z badań, ofiarami narkopleksji były przede wszystkim dzieci oraz młodzież. Przypuszcza się, że wywołuje ona w komórkach nerwowych mózgu agresywną reakcję układu odpornościowego, który je wyniszcza.

Podczas pandemii świńskiej grypy pod koniec 2009 roku zarówno szwedzki jak i niemiecki rząd namawiały społeczeństwo do szczepień. Z tego powodu szwedzki parlament poczuwa się teraz do obowiązku wypłacenia odszkodowań.

W Niemczech część osób dotkniętych narkolepsją złożyła wnioski o odszkodowanie i dożywotnią rentę.

Autorstwo: Justyna Socha
Źródło: Facebook.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. moromen 03.05.2020 13:30

  Nikogo nie stać, więc za wszelką cenę trzeba zbijać oficjalną liczbę poszkodowanych, i gnębić bez litości tych co mają na tyle odwagi , żeby głośno mówić o poszkodowanych po szczpieniach. Poniżej tłumaczenie 2 części filmu Vaxxed.
  https://pubmedinfo.org/2020/04/30/wyszczepieni-dwa-historie-ludzi/

 2. hashi 03.05.2020 13:34

  Przecież to aberracja umysłu państwo szczepi za pieniądze podatnika potem wypłaca odszkodowanie podatnikom, zabierając od innych podatników.
  Istnieje tylko jedna jedyna i słuszna droga odszkodowania, renty mają płacić koncerny produkujące szczepionki, potem lekarze i politycy naganiacze.
  Dlaczego społeczeństwo ma pokrywać koszty ludobójstwa a zwyrole są bezkarni.

 3. polantek 03.05.2020 23:35

  Proponuję podział Polski na dwie części. W jednej niech żyją entuzjaści róznych nowo modnych fanaberii jak szczepienia itp, a w drugiej naturszczyki – żeby nie było , że kogoś miękko zabijam ta piosenką;)

 4. Matylda 04.05.2020 12:02

  Po co szczepionki, jeżeli jest super lekarstwo (Hydroxychloroquine) na tę zarazę leczące w parę dni? Tyle, że fabryki szczepionek nie zarobią..

 5. gajowy 04.05.2020 12:59

  @Matylda
  To lekarstwo ma poważne skutki uboczne.

  Żadnej szczepionki jeszcze nie ma a ci psychopaci już planują wszystkich wyszczepiać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.