Czy jeden użytkownik może kontrolować 200 dronów?

Opublikowano: 24.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1605

DARPA przygotowuje się do dużego ćwiczenia, w którym planuje zademonstrować jak jeden użytkownik jest w stanie kontrolować rój około 200 bezzałogowych systemów w środowisku miejskim.

Listopadowe wydarzenie w Fort Campbell w stanie Kentucky jest częścią programu DARPA OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET), który bada zdolność łączenia się mniejszych jednostek w grupy 250 małych powietrznych i naziemnych bezzałogowych systemów w obszarach miejskich.

Jeden z głównych integratorów, Northrop Grumman, będzie dążyć do przetestowania swojej technologii, która pozwala pojedynczemu użytkownikowi za pomocą tabletu kontrolować 200 pojazdów. Raytheon Technologies jest kolejnym kluczowym graczem w ćwiczeniu.

„Podczas poprzednich wydarzeń firmy z powodzeniem wykazały, że operator może kontrolować ponad 100 pojazdów” – powiedziała w rozmowie z portalem C4isrnet.com Erin Cherry, starszy kierownik programu technicznego ds. rozwoju nowych możliwości w Northrop.

System otwartej architektury Northrop, nazwany Rapid Integration Swarm Ecosystem, umożliwia operatorowi narysowanie szkicu na tablecie, który nakazuje systemom bezzałogowym wykonanie określonego zadania. Cherry opisała to jako „gramatykę roju”. Może istnieć wcześniej zaplanowana lub zdefiniowana przez użytkownika gramatyka roju, a każde działanie może oznaczać coś innego w oparciu o tę gramatykę roju. Na przykład użytkownik może okrążyć budynek na tablecie, nakazując bezzałogowym systemom otoczenie tej struktury. Dodała też, że użytkownik może narysować znak zapytania nad celem, który oznacza określone zadanie w oparciu o wcześniej ustaloną gramatykę roju.

Na podstawie: C4isrnet.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.