Czy ciemna materia i ciemna energia to bzdury?!

Opublikowano: 24.08.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2471

Odkrycie naukowca z Korei Południowej może zrewolucjonizować nasze zrozumienie grawitacji. Analizując układy podwójnych gwiazd, zaobserwowano, że przy niskich przyspieszeniach gwiazdy poruszają się nawet o 40% szybciej, niż przewidywały teorie Newtona i Einsteina. Takie zaskakujące wyniki sugerują, że tradycyjne pojęcia ciemnej materii i energii mogą być zbędne.

Kyu-Hyun Che z Uniwersytetu Sejong w Seulu przeprowadził badanie, które skoncentrowało się na analizie ruchów orbitalnych szerokich gwiazd podwójnych. Wykorzystując metodę Monte Carlo, naukowiec dokładnie obliczył przyspieszenia grawitacyjne tych gwiazd. Odkrycie Che stanowi wyzwanie dla współczesnych przekonań dotyczących ciemnej materii i budzi pytania o aktualność teorii Newtona i Einsteina w określonych warunkach.

Profesor Che podkreślił, że jego podejście do badania grawitacji opierało się na obliczeniach przyspieszeń, ponieważ pole grawitacyjne samo w sobie jest przyspieszeniem. To podejście zainspirowało doświadczenie Che w badaniu krzywych rotacji galaktyk.

Wyniki badań ukazały, że gwiazdy podwójne zaczynają odbiegać od przewidywań klasycznych teorii grawitacji przy przyspieszeniach poniżej jednego nanometra na sekundę do kwadratu. W szczególności, przy przyspieszeniach poniżej 0,1 nanometra na sekundę do kwadratu, obserwowane przyspieszenie jest od 30 do 40 procent większe niż te zaproponowane przez Newtona i Einsteina.

Wpływ tych odkryć jest potężny. Dr John Smith, uznany astrofizyk, podkreślił, że badanie to potwierdza zmodyfikowaną teorię MOND i stawia pod znakiem zapytania istnienie ciemnej materii. Jego zdaniem, odkrycie to może prowadzić do rewolucji w naszym rozumieniu podstawowych praw natury.

Jedno jest pewne: te odkrycia wywracają do góry nogami nasze dotychczasowe rozumienie wszechświata i wymagają dogłębnej rewizji aktualnych teorii grawitacji. Otwierają one drzwi do nowego, ekscytującego rozumienia natury wszechświata i prowadzą do zastanawiania się, jakie inne zakorzenione przekonania naukowe mogą zostać wkrótce zakwestionowane.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. replikant3d 24.08.2023 18:41

  W ,,kosmicznym ujawnieniu,, dokładnie wytłumaczono czemu tak jest. Prawa fizyki jakie znamy dotyczą naszej ,,lokalnej,, czasoprzestrzeni czyli ,,bańki,, czasoprzestrzennej w której jest układ słoneczny. W innych systemach gwiezdnych i ich ,,bańkach,, prawa fizyki mogą się różnić. Ale o tym nigdy nie usłyszycie w ,,oficjalnych,, kręgach naukowych, bo te fakty zostały ukryte. I sami naukowcy nie mają o tym pojęcia, bo wszytko sfałszowano. Dlatego takie ,,zaskoczenie,,. No bo skąd mają wiedzieć?

 2. replikant3d 24.08.2023 18:41

  W ,,kosmicznym ujawnieniu,, dokładnie wytłumaczono czemu tak jest. Prawa fizyki jakie znamy dotyczą naszej ,,lokalnej,, czasoprzestrzeni czyli ,,bańki,, czasoprzestrzennej w której jest układ słoneczny. W innych systemach gwiezdnych i ich ,,bańkach,, prawa fizyki mogą się różnić. Ale o tym nigdy nie usłyszycie w ,,oficjalnych,, kręgach naukowych, bo te fakty zostały ukryte. I sami naukowcy nie mają o tym pojęcia, bo wszystko sfałszowano. Dlatego takie ,,zaskoczenie,,. No bo skąd mają wiedzieć?

 3. Drnisrozrabiaka 25.08.2023 22:35

  *Replikant3d: też ci wczoraj zniknęła ikonka edytowania?

 4. MasaKalambura 26.08.2023 11:31

  Artykuł dość daleko w tytule się posunął. Ciemnej energii nawet obserwacja ta nie tknęła, bo dotyczy ona rozszerzania się wszechświata.
  Natomiast ciekną materia, jej obserwacja dotyczy obiektów olbrzymich i odległych bardzo a bardzo, w porównaniu do podwójnych gwiazd, bo mówimy o związku ruch gwiazd w środku galaktyki, i tej samej prędkości kątowej na brzegu galaktyki.

  Artykuł radzę traktować z przymrużeniem oka.

 5. wloczykij 28.08.2023 18:31

  Zanim zaczniecie wypisywać te swoje mądrości zaciągnięte od profesorów i naukowców, wytłumaczcie mi jak to jest możliwe że stojąc na plaży w Gdańsku przez lornetkę widzę plażę na Helu a nawet Jastarni. Proszę, kto z was mądrale to wytłumaczy?

 6. wloczykij 28.08.2023 18:36

  Masa kalambura , ten twój wszechświat rozszerza się wprost proporcjonalnie do kurczenia twojego mózgu. Wszystko we wszechświecie oddala się od siebie z niesamowitymi prędkościami i w przypadkowych kierunkach, ale na niebie nic się nie zmieniło od tysięcy lat. Wierzysz w jakiś wielki wybuch – wybuch niczego w wyniku którego powstało wszystko i inne teorie typa który nie umiał sobie śniadania zrobić, nawet buta zawiązać – żałosne.

 7. pikpok 28.08.2023 19:12

  wloczykij, jedź nad morze i porównaj widok statku na horyzoncie najpierw z plaży, a potem np. z wydmy. Zobaczysz różnice.
  Obecnie promowana jest głupota, a wiedza jest blokowana.Tak by łatwiej tresować ludzi. Polecam ,,Faraona” B. Prusa lub film, kiedyś to była lektura obowiązkowa.

 8. wloczykij 28.08.2023 21:08

  Pokoik dlaczego na zatoce gdańskiej nie występuje zakrzywienie ziemi?

 9. pikpok 28.08.2023 21:20

  wloczykij, za mała odległość, nie widzisz plaży tylko wysokie skarpy (wydmy) miądzy Juratą a Helem.

 10. MasaKalambura 28.08.2023 22:09

  Odległość nie jest za mała. Stojąc na Helu nie zobaczysz plaży w Gdańsku czy w Sopocie. Już kilka metrów wyżej.

  Włóczykiju mój mózg kurczy się tylko pozornie. Ja oddałam się od ciebie.i masz wrażenie jego kurczenia. W rzeczywistości nadal się rozwijam i rosnę. Teraz już tylko w mózgu i w pasie.

 11. wloczykij 31.08.2023 11:55

  Hehe, mieszkam tu i wiem co widzę. Może się spotkamy na plaży to wam pokażę i przestaniecie powtarzać te popularno-naukowe brednie.

 12. wloczykij 31.08.2023 12:02

  Gdybyście jeszcze się powołali na naukowe brednie o refrakcji to bym podyskutował, ale wiedzę że nie zgłębiliście tematu o centymetr poniżej tego co wam powiedzieli naukowcy.

 13. wloczykij 31.08.2023 12:04

  Pikpok mówisz że odległość za mała. Powiem Ci że twoja arogancja i lenistwo za duże.

 14. pikpok 31.08.2023 12:19

  wloczykij, to jedź sobie osobiście i sprawdz, plaże to ty masz z drugiej strony, od zatoki brzeg jest zarośnięty!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.