Czarnoksiężnik odnalazł złodziei przy pomocy roju pszczół

Opublikowano: 14.10.2023 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2056

Gdy tradycyjne metody prawne zawodzą, do akcji wchodzą tajemnicze siły niewidzialnej ręki. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się opowieścią wprost z filmów fantasy, okazuje się prawdą w malowniczym krajobrazie Kenii. Historia kobiety, która za pomocą roju pszczół odzyskała skradzione pieniądze, skłania do refleksji nad tym, jak niewyjaśnione moce mogą wpłynąć na nasz codzienny świat.

Salome, kobieta z hrabstwa Kakamega, stanęła w centrum tego nadprzyrodzonego zdarzenia. Podróżując autobusem do Kitengeli, dwie nieznane jej kobiety zabrały jej 100 000 funtów. Co mogła zrobić? Gdy standardowe metody ścigania przestępców okazały się niewystarczające, Salome postanowiła skorzystać z pomocy tajemniczego czarnoksiężnika.

Nie jest to jednostkowy przypadek, w którym mieszkańcy Afryki odwołują się do pradawnych praktyk w celu rozwiązania współczesnych problemów. Salome, poprowadzona radą krewnego, odnajduje miejscowego uzdrowiciela o imieniu Wesonga. Bez wahania podejmuje się on misji odzyskania skradzionych pieniędzy, przywołując na pomoc rój pszczół, które miały za zadanie znaleźć winowajców.

Niebywałe, ale te nadnaturalne owady szybko dotarły do złodziei, oblepiając ich ciała i zmuszając do ujawnienia się przed zgromadzonym tłumem. Nie miały one wyboru, musiały wrócić do Wesongi i prosić o uwolnienie od tych niezwykłych stworzeń.

Ten tajemniczy szaman, Wesonga, który twierdzi, że dziedziczy po swoim ojcu zdolności przywoływania nadnaturalnych istot, nie tylko odzyskał pieniądze, ale także przekazał złodzieje w ręce władz. To pokazuje, jak silne i powszechne jest przekonanie o mocach szamanów w niektórych społecznościach.

Nie jest to jedyny przypadek, w którym pszczoły stawały się narzędziem w rękach czarnoksiężników. W ubiegłym roku w podobnym incydencie mężczyzna odzyskał skradzioną mu krowę dzięki pomocy pszczół.

Czy te wydarzenia to dowód na istnienie tajemniczych mocy w naszym świecie, czy może jedynie zbieg okoliczności i zabobony? Faktem jest, że dla wielu mieszkańców Kenii tradycyjne metody szamanów są równie skuteczne, co współczesne techniki śledcze. W epoce smartfonów i satelitarnych nawigacji te starożytne praktyki wciąż mają swoje miejsce w sercach ludzi, dając im nadzieję na sprawiedliwość w trudnych czasach. Ta historia, chociaż zdumiewająca, jest przypomnieniem, że magia i tajemnica wciąż istnieją w naszym współczesnym świecie.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Henryk Sclaveni 14.10.2023 18:12

  To, co na pierwszy rzut oka wydaje się opowieścią wprost z filmów fantasy, jest tak naprawdę hucpą i skazaniem niewinnych osób przez oszołoma, który podaje się za czarownika. Tacy ludzie w Afryce wmawiają rodzicom, że ich dzieci są przeklęte, czym skazują je na bezdomność, ostracyzm społeczny i wszelkiego rodzaju przemoc. https://www.youtube.com/watch?v=7ot-Z-Tg1RE https://www.youtube.com/watch?v=hit-5AftoT0 Każdy kto publikuje jakiekolwiek informacje, które sugerują, że ich moce są prawdziwe, tylko pogłębia problem. Tfu!

 2. Szurnięty Mędrzec 15.10.2023 07:49

  @Henryk Sclaveni masz wytrzyj się, oplułeś się

  ile ty człowieku musisz mieć w sobie jadu i nienawiści, myślisz że ktoś poza podobnymi tobie furiatami potraktuje ciebie poważnie?? Zastanów się nad sobą, ba lecz się najlepiej

 3. Szurnięty Mędrzec 16.10.2023 22:12

  Niedawno czatowałem z kimś na discordzie (JD), pisał że pszczoły i mrówki mają świadomość roju. Skomunikował się z pszczołami i one przekazały mu, że te pszczoły cierpią i są głodne. Postanowił zasadzić więcej kwiatów w swoim ogrodzie
  To było inspirujące doświadczenie

 4. Doctor Who 17.10.2023 02:18

  @Henryk Sclaveni podejście kolonizatora. Negujesz świat tubylców, narzucasz swoje podejście do ich świata.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.