Chiny wezwały ludność do robienia zapasów

Opublikowano: 03.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1846

Chiński rząd wezwał obywateli do gromadzenia niezbędnych zapasów na wypadek sytuacji kryzysowych. Niezwykle ulewne deszcze, które podniosły ceny warzyw, wzbudziły obawy o zerwanie łańcuchów dostaw. Orzeczenie Departamentu Handlu wzbudziło pewne obawy w krajowych mediach społecznościowych.

Wspierany przez Partię Komunistyczną „Dziennik Gospodarczy” namawiał internautów do zachowania spokoju. Wytłumaczono, że celem dyrektywy jest zabezpieczenie, aby obywatele nie zostali z niczym, jeśli na ich obszarze zostanie nałożona blokada. W oświadczeniu ministerstwa wezwano władze lokalne do ciężkiej pracy w celu zapewnienia stabilnych dostaw i cen, oraz do wczesnego ostrzegania o wszelkich problemach.

Rząd centralny zwykle podejmuje dodatkowe wysiłki, aby zwiększyć podaż świeżych warzyw i wieprzowiny przed najważniejszym świętem w Chinach – Księżycowym Nowym Rokiem, który rozpoczyna się na początku lutego przyszłego roku. W tym roku wysiłki stały się pilniejsze po tym, gdy ekstremalna pogoda zniszczyła uprawy w Shandong – największym regionie rolniczym w kraju.

W zeszłym tygodniu ceny ogórków, szpinaku i brokułów wzrosły ponad dwukrotnie od początku października. Według Indeksu Cen Warzyw w Shouguang, kluczowym centrum handlowym w Shandong, szpinak kosztował więcej niż wieprzowina, bo 16,67 juanów (2,60 dolara) za kilogram. Chociaż ceny spadły w ostatnich dniach, ekonomiści spodziewają się znaczącego wzrostu inflacji.

Departament Handlu poinformował, że władze lokalne powinny z dużym wyprzedzeniem zaopatrywać się w warzywa nadające się do przechowywania i wzmocnić sieci dostaw awaryjnych, aby zapewnić sprawne i wydajne działanie kanałów dystrybucji. Dodano, że informacje o cenach, popycie i podaży towarów powinny być publikowane w odpowiednim czasie, aby ustabilizować oczekiwania ludności. Chiny planują również wypuścić zapasy warzyw do obiegu „we właściwym czasie”, aby przeciwdziałać rosnącym cenom. Nie wiadomo, jakie warzywa Chiny przechowują w rezerwach i ile ich jest.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.