Chiny protestują przeciwko zajęciu budynku konsulatu w USA

Opublikowano: 26.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 861

W sobotę Chiny ostro zaprotestowały przeciwko wtargnięciu do budynku chińskiego konsulatu w Houston urzędników Departamentu Stanu, po tym jak dyplomaci ChRL zostali zmuszeni do wyjazdu z powodu oskarżeń o szpiegostwo.

Wang Wenbin, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, powiedział w oświadczeniu, że Stany Zjednoczone nie miały prawa włamywać się do obiektu i ostrzegł, że Pekin podejmie „niezbędną reakcję”. „Chiński konsulat generalny w Houston jest placówką dyplomatyczno-konsularną, a także własnością narodową Chin. Stany Zjednoczone nie powinny w żaden sposób naruszać tego statusu, zgodnie z Konwencją Wiedeńską o stosunkach konsularnych oraz traktatem konsularnym Chiny-USA” – oświadczył Wenbin.

Wcześniej w piątek „Houston Chronicle” poinformowało, że po upływie terminu eksmisji do konsulatu weszli forsując tylne drzwi urzędnicy Departamentu Stanu.

Samochody dostawcze z tablicami dyplomatycznymi opuściły konsulat w piątek o 16:00. W tym momencie agenci federalni sprawdzili zamknięte drzwi konsulatu i widać było ślusarza pracującego nad wyważeniem zamka w jednych drzwiach.

Administracja Trumpa nakazała zamknięcie chińskiego konsulatu w Houston na początku tego tygodnia, oskarżając Pekin o kradzież własności intelektualnej i stwierdziła, że ​​konsulat w Houston był „ośrodkiem” kradzieży badań naukowych w Chinach.

We wtorek Waszyngton nakazał zamknięcie konsulatu w ciągu 72 godzin. W odpowiedzi „wet za wet” Pekin nakazał w piątek konsulatowi USA w Chengdu zamknięcie i oskarżył amerykański personel konsulatu o ingerowanie w chińskie sprawy wewnętrzne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Napad na konsulat to jak agresja na niepodległy kraj . Budynek i teren są własnością państwa którego ambasador tam przebywał a ew. przejęcie budynku może nastąpić po rozmowach w sprawie ceny i wymontowania zasobów trwałych technicznych .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Teraz (zaraz opuszczeniu budynku przez dyplomację USA ) Chiny mogą najechać teren USA w Chinach.
Sprawdzić, jakich technologii jeszcze nieznanych Chinom tam używano. To taka stara tradycja dyplomatyczna. Ekstradycja.

I ewentualnie sobie tam posiedzieć. Jak lubią.

Barney
Użytkownik
Barney

amerykanie to wcale nie szpiegują i nie kradną. Ich metoda to ukraść coś i zabić świadków — “bo to terroryści byli”. Cholerne szeryfy.

zwłaszcza ci amerykanie koszernego pochodzenia.

>>G.B. Shaw z całej Duszy nienawidził amerykanów. Jego zdanie o nich najlepiej charakteryzuje ta oto uwaga:
— Stuprocentowy Amerykanin jest 90% idiotą.
<< ok. 1950roku

dlatego dali się finalnie pojechac w cacao jakiemuś plemieniu koczowniczemu z bliskiego wschodu (myślę m.in. o FED i ukradkowym wprawdzaniu w usa socjalizmu.
Zabawne co? demo, demo, demokracja a tu nagle dumni i zadufani mają.. MYK! i socjalizm :D

oops, co za pesio…. ;)

jeszce raz Shaw:

"Na temat demokracji w usa.
— Wcale nie pragnę ujrzeć statuy wolności. Jestem wprawdzie mistrzem ironii, ale moja zdolność ironizowanie nie sięga tak daleko".

pikpok
Użytkownik
pikpok

Barney,gdyby uczelnie mieli darmowe i odpowiednie stypendia,a nie tylko sportowe, to może … .