Child alert odwołany

Opublikowano: 19.02.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1266

Zakończono poszukiwania 10-letniego Ibrahima, odwołano także child alert – poinformowała polska policja. Chłopiec znajduje się w Belgii pod opieką ojca – dodano.

„Służby belgijskie oficjalnie poinformowały, że życiu i zdrowiu Ibrahima nie zagraża niebezpieczeństwo. Child Alert został odwołany” – poinformowała polska policja. Dodano, że dziecko aktualnie przebywa w Belgii pod opieką ojca.

W komentarzu dla Onet rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka wyjaśnił, że służby otrzymały pisemną odpowiedź od strony belgijskiej, że dziecko jest całe i zdrowe. Poinformował też, że w rezultacie odwołano child alert, a poszukiwania uznano za zakończone.

Jednocześnie Ciarka podkreślił jednak, że policja prowadzi sprawę pobicia matki Ibrahima przez obywatela Maroka.

Przypomnijmy, że tzw. child alert miał związek ze zgłoszeniem porwania 10-letniego chłopca, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Gdyni. Matka dziecka przypuszczała, że ojciec wywiózł je do Belgii.

Matką 10-letniego Ibrahima jest Polka, a ojcem Marokańczyk – Azeddine Oudriss. Jak poinformowała kobieta, mężczyzna został pozbawiony praw rodzicielskich.

Matka dziecka, pani Karolina wyjaśniła mediom, że do uprowadzenia doszło w niedzielę ok. godz. 21, kiedy wracali z imprezy urodzinowej chłopca. Dodała, że została zaatakowana przez byłego partnera, a chłopiec wciągnięty do samochodu.

Z kolei jak donosił Polsat News ze strony prokuratury w Antwerpii napłynęły nieco inne informacje. Jak przekazano, to „matka Ibrahima złamała prawo, wywożąc go do Polski”. Korespondentka Polsat News dodała, że w 2018 roku belgijski sąd wydał wyrok zgodnie, z którym dziecko miało pozostać w Belgii.

Sprawa jest niejasna, ponieważ prokuratura w Gdyni potwierdziła, że jest w posiadaniu wyroku Sądu w Antwerpii z października 2017 roku, gdzie mówi się o powierzeniu władzy rodzicielskiej matce. Z kolei belgijska prokuratura powołuje się na wyrok właśnie z 2018 roku, który wydał sąd rodzinny. Zgodnie z nim Ibrahim miał pozostać pod opieką ojca w Belgii.

Sytuacją dziecka zainteresował się wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który w rozmowie z PAP podkreślił, że należy sprawdzić wszystkie dokumenty i wyjaśnić jak doszło do wydania dwóch sprzecznych orzeczeń.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.