Były pracownik Ministerstwa Energii szpiegował dla Rosji

Opublikowano: 07.07.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 376

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na trzy lata pozbawienia wolności obywatela Polski za pracę dla rosyjskiego wywiadu – podaje sekcja prasowa sądu.

Marek B. został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w marcu 2018 roku pod zarzutem współpracy z rosyjskim wywiadem wojskowym.

„Sąd uznał Marka B. za winnego tego, że w okresie od 6 marca 2015 r. do 27 stycznia 2016 r. brał udział w działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU kierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej” – informuje sekcja prasowa.

Z upublicznionych wcześniej materiałów śledztwa wynika, że Marek B. „przekazywał pracownikom rosyjskich służb specjalnych informacje dotyczące planowanych działań polskiego rządu przeciwko budowie gazociągu Nord Stream 2”. Marek B był urzędnikiem w resorcie gospodarki, a później energii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. lboo 08.07.2019 21:15

    Wojna na szpiegów.
    Rosja nie pozostała dłużna i miesiąc później złapali polskiego szpiega i skazali na 14 lat więzienia.
    https://handofmoscow.com/2019/06/25/in-russia-the-polish-spy-was-sentenced-to-14-years-for-anti-missile-system/
    Wygląda na akcje odwetową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.