Braki personelu medycznego to konsekwencja nakazu szczepień

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1876

Ministerstwo zdrowia Kolumbii Brytyjskiej nie planuje odejścia od wymogu szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia. Burmistrzowie z regionów wiejskich domagają się jednak zniesienia nakazu, co miałoby pomóc w rozwiązaniu problemów z niedoborem pielęgniarek.

Kolumbia Brytyjska jest jedną z niewielu prowincji Kanady, które w dalszym ciągu wymagają szczepień przeciwko COVID-19 w przypadku pracowników medycznych. Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia tłumaczy, że środki podjęte w celu zwalczania zagrożenie dla zdrowia publicznego pozostają ważne. Personel medyczny ma przyjąć szczepienia co najmniej dawkami początkowymi, chyba że będzie posiadał zwolnienie uznane przez urzędnika. Rzecznik dodaje, że tendencje zakażeń koronawirusem w najbliższych miesiącach są niepewne.

Tymczasem szpitale poza dużymi ośrodkami miejskimi muszą być tymczasowo zamykane z powodu braków personelu. Burmistrz Merritt, B.C., Michael Goetz, mówi, że ostry dyżur w szpitalu w jego mieście od Bożego Narodzenia był zamknięty cztery razy. Pacjentów odsyłano do Kamloops i Kelowny.

Minister zdrowia Adrian Dix uważa, że to nie nakazy szczepień powodują braki personelu. Twierdzi, że to dlatego, iż pracownicy nie przychodzą do pracy, gdy są chorzy. Podkreśla, że 99 proc. pełnoetatowych pracowników służby zdrowia jest zaszczepionych.

Według ministerstwa 2496 pracowników medycznych zostało zwolnionych z powodu braku szczepień. Prawie połowę z nich stanowią osoby pracujące w regionach Interior i Northern Health, w których to szpitale były często zamykane.

Do wiosny 2022 roku zwolniono 233 pracowników Health Services Authority, 908 z Interior Health (3,84 proc. wszystkich tam zatrudnionych), 469 z Fraser Health, 235 z Vancouver Coastal, 11 z Providence, 343 z Island Health i 297 z Nortnern Health (około 3 proc.). W niektórych przypadkach podane liczby nie obejmują lekarzy.

W 2022 roku oddziały ratunkowe w 13 szpitalach położonych na terenach wiejskich w Kolumbii Brytyjskiej musiały być zamykane z powodu braku personelu. Łączny czas zamknięcia wykosił 2900 godzin, co stanowi ekwiwalent czterech miesięcy. Wszystkie zamknięte szpitale obsługują społeczności liczące poniżej 10 000 osób.

W Grand Forks oddział ratunkowy nie przyjmował pacjentów 23 marca, wiele razy zamykano go w szpitalu w Slocan, B.C., a w Clearwater, B.C., był tymczasowo zamknięty aż 62 razy. Oddział ratunkowy w Port Hardy zamknięto od 7 do 11 listopada oraz w nocy i wieczorami od 22 grudnia do 9 stycznia.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.