Biden chce wyjaśnić pochodzenie koronawirusa

Opublikowano: 27.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1582

Amerykańskie środowisko wywiadowcze nie mogło dojść do ostatecznego wniosku, czy pojawienie się nowego typu koronawirusa było wynikiem kontaktu człowieka z zakażonym zwierzęciem, czy możliwego wypadku w jednym z laboratoriów naukowych – powiedział w środę prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

„Wkrótce po tym, jak zostałem prezydentem, w marcu mój doradca ds. bezpieczeństwa narodowego zlecił wywiadowi przygotowanie najnowszego raportu na temat pochodzenia COVID-19, w tym tego, czy był to skutek kontaktu człowieka z zakażonym zwierzęciem, czy wypadku w laboratorium… Amerykańskie środowisko wywiadowcze obecnie „zjednoczyło się wokół dwóch możliwych scenariuszy, ale nie doszło do ostatecznego wniosku w tej sprawie” – stwierdził Biden w oświadczeniu rozpowszechnionym przez Biały Dom. Jak podkreślił amerykański przywódca, poprosił on wywiad USA o „wzmożenie wysiłków w celu zebrania i przeanalizowania informacji, które pomogą nam zbliżyć się do ostatecznego wniosku” w tej sprawie i poinformowanie go o wynikach w ciągu 90 dni.

Ambasada Chin w Waszyngtonie potępiła próby oskarżenia Pekinu o „wyciek laboratoryjny” koronawirusa – wynika z oświadczenia opublikowanego na stronie misji dyplomatycznej po słowach prezydenta USA Joe Bidena, który nie wyklucza podobnej wersji pochodzenia Covid-19. „Lekcja zeszłego roku jest w naszej pamięci wciąż żywa. Na razie pandemia cały czas przynosi ogromne szkody dzisiejszemu światu i społeczność międzynarodowa czeka na lepszą koordynację między krajami, niektórzy ludzie do tej pory sięgają do swojego starego zeszytu z ćwiczeniami. Nie możemy nie zapytać – czyżby pozostawili tę gorzką lekcję w przeszłości, tak wcześnie? Czy chcą powtórzenia się tragedii?” – napisano w dokumencie.

Jak podkreślono, „nie tak dawno niektórzy ludzie próbowali rozegrać starą sztuczkę ze zwróceniem na siebie uwagi w temacie pochodzenia koronawirusa”. W ocenie Pekinu jest to kampania oszczerstw i zrzucania winy, a także odrodzenie teorii spiskowej o „wycieku laboratoryjnym”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 27.05.2021 16:23

    O jakim “zakażonym zwierzęciu” mówi Biden? Przecież on nie wiem na jakim świecie żyje.
    Nietoperze żyją w symbiozie z tymi wirusami od zarania dziejów. Mówi się, że są “rezerwuarem” różnych wirusów. Mają je non-stop w sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.