Balcerowicz ma pomagać przy odbudowie Ukrainy

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1542

We wtorek ukraiński premier Denys Szmyhal zaprezentował wstępny plan odbudowy jego kraju po rosyjskiej inwazji, między innymi rozdzielając poszczególne jego regiony między państwa sojusznicze. Teraz wymienił z kolei nazwiska osób, które mają być zaproszone do tego przedsięwzięcia, a wśród nich znalazło się miejsce dla Leszka Balcerowicza.

Prezentacja opracowana na potrzeby konferencji w szwajcarskim Lugano wzbudziła spore kontrowersje, zwłaszcza wśród polskich internautów. Zwracali oni uwagę na fakt, że firmom z naszego kraju ma przypaść odbudowa obwodu donieckiego. Czyli regionu kontrolowanego w większości przez Rosjan, a dokładniej powstałą w 2014 roku Doniecką Republikę Ludową.

Taki podział zadań nie przeszkadza jednak polskiemu rządowi, dlatego ukraiński premier po zakończeniu międzynarodowej konferencji zapowiedział udział wszystkich partnerów Ukrainy w jej odbudowie. Tym samym wszyscy uczestnicy wydarzenia zgodzili się z przedstawionym w Lugano „Ramom mądrego i zrównoważonego procesu odbudowy Ukrainy”.

Do rekonstrukcji zniszczonych regionów zostały zaproszone nie tylko poszczególne kraje. Ukraińcy zamierzają także skorzystać z wiedzy i doświadczenia zagranicznych „ekspertów”. Wśród nich Szymhal wymienił twórcę pojęcia „końca historii” Francisa Fukuyamę oraz wspomnianego już Balcerowicza.

Były prezes Narodowego Banku Polskiego ma według słów szefa ukraińskiego rządu „gromadzić i generować na podstawie naukowej wizję rozwoju na Ukrainie”.

Balcerowicz już w latach 2016-2017 doradzał ówczesnemu rządowi Ukrainy. Był wówczas współprzewodniczącym międzynarodowej grupy strategicznych doradców do spraw wspierania reform na Ukrainie. Organ ten przygotował projekt liberalnych zmian w tamtejszej gospodarce.

Na podstawie: Ukrinform.ua
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. akami 08.07.2022 15:02

  stare chazarskie knurzysko. zawsze mnie zastanawiało co siedzi w głowach tych podludzi, że mają taką w sobie nienawiść. i po latach doświadczen. Trzeba stwierdzić wprost. to jest cecha genetyczna. jedni miłują pokój, potrafią współpracować, tworzyć wspólnie, rozwijać i budować synergię. ale jest pewna grupa, jak pasożyt, to są te syfiaste chazarskie geny. to one decydują o tym, że te zwierzeta udające ludzi parają się w swoim życiu głównie kombinowaniem jak oszukać, wyzyskać, zniewolić, wykorzystać, ogłupić, zabić. Czerpią z tego jakąś swoista przyjemność. To oznacza, że są zwyrodniałymi zwierzętami. Niestety los tak chciał, że ta bydlęca sub rasa człekokształtna opanowała temat produkcji pieniądza, i dalej poszło przez mechanizm korupcji i nepotyzmu, tak, że mamy tego obecnie konsekwencje. Swiat zapędził się w kozi róg przez garstke może tysiąca chazarskich rodzin, które wymysliły mechanizm przejęcia gospodarek i władzy, oraz surowców wymyslając fiducjarny pieniądz, świstek papieru mający pokrycie w błocie a nie złocie. Zatem, oni zbudowali system, zafałszowali dziedziny wiedzy i przy okazji wojem eliminowali inteligencję, która zagrażała ich systemowi pseudo demokracji. To oni stworzyli komunistyczny nowo twór pod nazwą UE, który jest chazarskim bantustanem udającym dobrostan. Ludzie. WAKE UP! niedługo jak Holendrzy, trzeba będzie wyjść na ulicę i zabrać co do nas należy, przegonić tę bandę tłustych wieprzy. Niech sp.. na swoją chazarską upadlinę.

 2. Rhumek 08.07.2022 15:30

  Jestem za.
  Pan niewątpliwy profesor zdecydowanie nadaje się do końcowej destrukcji pozostałości Ukrainy. Ma wprawę.

 3. andi170 08.07.2022 23:00

  Hazarski niszczyciel krajów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.