Austria zamierza wyrzucać azylantów wszczynających zamieszki

Opublikowano: 06.11.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 958

We wtorek mieszkańcy austriackiego Linzu zmagają się z problemem zamieszek wywoływanych przez imigrantów. Austriacki minister spraw wewnętrznych Gerhard Karner wezwał z tego powodu do cofnięcia statusu uchodźców osobom uczestniczącym w rozruchach. Politykę braku tolerancji wobec przemocy zapowiedział z kolei socjaldemokratyczny burmistrz miasta.

Eskalacja przemocy miała miejsce w poniedziałek wieczorem w centrum miasta, gdzie odbywały się imprezy z okazji amerykańskiego święta Halloween. Grupa około 200 młodych ludzi wszczęła wówczas uliczne burdy, atakując interweniujących policjantów. między innymi przy pomocy petard. Rozruchy na mniejszą skalę powtórzyły się jeszcze następnego dnia.

Wśród osób uczestniczących w zamieszkach mieli dominować osoby z nadanym im statusem uchodźców. Szef austriackiego MSW wezwał więc do odebrania im pozwolenia na pobyt w tym kraju. Dodatkowo Karner skrytykował ataki na policję jako „wyraz głęboko antydemokratycznego stosunku do konstytucyjnych wartości i postaw”.

Za ich pracę funkcjonariuszom podziękował burmistrz Linzu, Klaus Luger z Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPÖ). Przy tej okazji zapowiedział także politykę zerowej tolerancji dla zamieszek w jego mieście.

Narodowo-konserwatywna Wolnościowa Partia Austrii (FPÖ) uważa z kolei zamieszki w Linzu za następstwo błędnej polityki imigracyjnej. Za jej efekty ma odpowiadać między innymi sam Karner.

Na podstawie: OOE.orf.at
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.