Zwolnijcie się i znajdźcie inną pracę!

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1976

W najnowszym wywiadzie brytyjski minister zdrowia Sajid Javid nie przebierał w słowach, odnosząc się do pracowników sektora opieki, którzy wciąż nie chcą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Minister powiedział wprost, że powinni się oni zwolnić i poszukać sobie innej pracy.

„Słuchaj, jeśli chcesz pracować w domu opieki, to pracujesz z jednymi z najbardziej narażonych ludzi w naszym kraju. I jeśli nie chcesz sobie zawracać głowy, żeby pójść i się zaszczepić, to zwolnij się i idź sobie znajdź inną pracę. (…) Jeśli chcesz się opiekować [ludźmi najbardziej narażonymi], jeśli chcesz ich karmić, kłaść do łóżka, to powinieneś się zaszczepić. Jeśli nie zamierzasz się zaszczepić, to po co pracujesz w sektorze opieki?” – powiedział wyraźnie poddenerwowany Sajid Javid na antenie BBC Radio 4 „Today programme”. A odpowiadając na pytanie dziennikarza dotyczące niedoborów pracowników w sektorze opieki, dodał: „Są inni ludzie… którzy się zgłoszą”.

Odpowiadając, że w miejsce zwalniających się lub zwalnianych pracowników opieki społecznej szybko wskoczą inni, minister zdrowia wykazał się sporym optymizmem. Związki zawodowe i organizacja National Care Association nie są już tak dobrej myśli. Zarówno związkowcy, jak i NCA wezwały rząd do wstrzymania obowiązkowych szczepień, argumentując, że taka polityka może prowadzić do braków pracowników w sektorze opieki lub spowodować, że niektóre domy dla seniorów będą musiały zamykać swoje podwoje. Z informacji przekazanych w zeszłym miesiącu przez Department of Health and Social Care wynika, że pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymało ponad 90 proc. kwalifikujących się pracowników opieki społecznej, a drugą dawkę przyjęło ok. 84 proc.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.