Zmarł drugi na świecie pacjent z sercem świni GMO

Opublikowano: 08.11.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1399

W obliczu śmiertelnej niewydolności serca i braku dostępnych ludzkich organów, 58-letni Lawrence Fawcett stanął na czele medycznego przełomu, stając się drugim człowiekiem w historii, który otrzymał genetycznie zmodyfikowane serce świni. Operacja, przeprowadzona 20 września w Centrum Medycznym Uniwersytetu Maryland (UMMC), była osiągnięciem zarówno dla pana Fawcetta, jak i dla dziedziny ksenotransplantacji. Niemniej jednak, mimo początkowych oznak sukcesu, jego organizm ostatecznie odrzucił transplantat, co skutkowało jego śmiercią 30 października.

https://www.youtube.com/watch?v=azTfP6Ah3YY

Fawcett, weteran Marynarki Wojennej i zapalony naukowiec, miał nadzieję, że jego doświadczenie przyczyni się do przyszłych sukcesów w transplantologii. Doktor Bartley P. Griffith, który przeprowadził operację, opisał go jako wybitnego i odważnego pioniera, który świadomie podjął ryzyko, mając na uwadze dobro przyszłych pacjentów. Fawcett wyraził pragnienie, aby jego przypadek służył jako cenna lekcja dla rozwoju ksenotransplantacji.

Dr Muhammad M. Mohiuddin, dyrektor naukowy Programu ksenotransplantacji serca w UMSOM, podkreślił, że pan Fawcett, zrozumiawszy naukowe i osobiste ryzyko, odważnie przyczynił się do postępu w tej dziedzinie. Jego biopsje serca i zaangażowanie w proces badawczy odegrały kluczową rolę w dążeniu do zrozumienia i przeciwdziałania mechanizmom odrzucania ksenogenicznych organów.

Trudna droga pana Fawcetta rozpoczęła się, gdy został przyjęty do UMMC z niewydolnością serca, która zagrażała jego życiu. Ze względu na towarzyszące schorzenia, nie kwalifikował się do tradycyjnego przeszczepu. Zgoda FDA na eksperymentalną operację otworzyła mu drzwi do potencjalnie dłuższego życia, ale równocześnie postawiła go w centrum niezbadanego jeszcze obszaru medycyny.

Początkowo, po operacji, zdawało się, że serce świni doskonale współpracuje z organizmem Fawcetta. Uczestniczył w rehabilitacji i z optymizmem patrzył w przyszłość. Jednak z biegiem czasu pojawiły się symptomy odrzucenia, co jest dobrze znanym problemem w tradycyjnej transplantologii. Mimo agresywnych strategii immunosupresyjnych, jego serce zaczęło zawodzić, co ostatecznie doprowadziło do jego śmierci.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.