Zakaz organizacji demonstracji prawicy w stolicy

Opublikowano: 01.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1393

Prefekt paryskiej policji Laurent Nunez wydał zakaz organizacji zaplanowanego na piątkowy wieczór 1 grudnia wiecu prawicy. Organizatorem jest stowarzyszenie Les Natifs, które uważa się za „spadkobierców” rozwiązanej w marcu 2021 r. organizacji „Génération identitaire” („Pokolenie Tożsamości”).

Wiec miał być oddaniem hołdu 16-letniemu Thomasowi, zamordowanemu podczas wiejskiej zabawy w Crepol przez ekspedycję chuliganów z „wrażliwych przedmieść” (stref bezprawia). Sześciu zatrzymanych dorosłych to Chaïd A., Yasir, Mathys, Fayçal, Kouider i Yanis, którzy w czasie ataku na zabawę w Crepol mieli krzyczeć – „Będziemy zabijać białych ludzi”.

Sprawa wywołała szok w całej Francji, ale władze obawiają się samosądów i wojny etnicznej. Wokół organizacji prawicy stworzono wręcz „kordon sanitarny”, aby oburzenie Francuzów nie było dyskontowane przeciw bandom imigranckich „anty-białych” rasistów.

Wiec miał się odbyć w Paryżu przy Sorbonie, ale został przeniesiony na Place du Panthéon. Prefekt poinformował o jego zakazie na marginesie konferencji prasowej poświęconej… bezpieczeństwu igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Stwierdził, że „podczas tego rodzaju zgromadzeń pojawiają się hasła nawołujące do nienawiści i przemocy” i istnieje możłiwość „zakłócenia porządku publicznego”. Dodatkowo nie spodobali mu się „ultraprawicowi” organizatorzy.

Od czasu śmierci 16-letniego Thomasa, dźgniętego nożem na wiejskim balu w Crépol w departamencie Drôme, w sieciach społecznościowych mnożą się wezwania do demonstracji. Do jednej z nich doszło w Romans-sur-Isère skąd pochodzą bandyci. Do starcia z młodymi ludźmi z osiedla imigranckiego Monnaie nie doszło, bo przybyłych Francuzów zaatakował i zatrzymała policja.

8 osób aresztowano także po spontanicznej demonstracji w centrum Lyonu. W Paryżu zatrzymano prewencyjnie sześciu członków „ruchu chuligańskiego powiązanego z ultraprawicą”, przy okazji meczu Paris Saint-Germain (PSG). „W Paryżu następuje odradzenie się ultraprawicowych zgromadzeń i jesteśmy niezwykle uważni” – podkreślił prefekt. Warto dodać, że minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin ogłosił we wtorek 28 listopada, że zwróci się o rozwiązanie trzech prawicowych stowarzyszeń, w tym „Dywizji Karola Młota”. Kibice manifestują jednak nie tylko w Paryżu…

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 01.12.2023 13:26

    Czy syjoniści chcą wywołać chaos w Europie?
    https://henrymakow.com/2023/11/andrew-anglin—zionists-legit.html
    W Gazie mordują ludzi, a nas chcą karać za ,,antysemityzm” i tzw. mowę nienawiści.
    https://wolnemedia.net/walka-z-antysemityzmem-priorytetem/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.