Wydarzenie „Food Alert” zapowiedzią apokalipsy żywnościowej

Opublikowano: 09.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2830

Dopiero teraz ujawniono kulisy tajnej symulacji w Brukseli, która ma stworzyć wytyczne dla Komisji UE. Po zagłodzeniu Palestyńczyków, kolej na Europejczyków… Oto jak wyglądała brukselska symulacja według relacji portalu Bloomberg.com.

Kombinacja El Niño i La Niña sparaliżowała produkcję soi w Ameryce Łacińskiej, konflikty rolnicze zaogniły Ukrainę i Rosję, a Indonezja zakazała stosowania oleju palmowego w Europie, podczas gdy Chiny walczyły o wyżywienie swojej populacji. Pośród tego wszystkiego region śródziemnomorski zamieniał się w pustynię.

Rok 2024 będzie rokiem, w którym Europa stanie w obliczu nieuchronnego niedoboru żywności. W nagraniu wideo wyemitowanym podczas wydarzenia „Food Alert” anonimowy głos powiedział: „Niedobór żywności w Europie? Pytanie tylko, kiedy on się pojawi, ale oni nie słuchają”. W miarę jak napływały obrazy zamieszek i katastrof żywnościowych, wśród uczestników rozprzestrzeniało się poczucie presji.

Z dala od symulacji rolnicy protestowali, zakłócając dostawy do supermarketów, aby zwrócić uwagę uczestników (brzmi znajomo?). W odnowionym budynku Shell w stylu art deco, slajdy przedstawiające susze i powodzie, którym towarzyszyła niepokojąca ścieżka dźwiękowa, stworzyły atmosferę pełną niepokoju i napięcia. „Spodziewajcie się chaosu” – ostrzegał Piotr Magnuszewski, modelarz systemów i projektant gier. „Czasami możecie być zdezorientowani i nie mieć wystarczających informacji. To będzie podróż w czasie”.

Europa, tradycyjnie bastion bezpieczeństwa żywnościowego, stoi teraz w obliczu nieprzewidzianych wyzwań. Pandemia koronawirusa, rosyjska inwazja na Ukrainę i zakłócenia na szlakach morskich zdestabilizowały łańcuchy dostaw, podnosząc gwałtownie ceny i nadwyrężając system żywnościowy.

Podczas gdy w roku 2022, Finlandia i Irlandia przodowały w światowych rankingach bezpieczeństwa żywnościowego, rok 2025 zapowiada dalsze nieurodzaje, wpływające na ceny pasz i ograniczające produkcję mięsa i ryb. Ograniczenia eksportowe w Azji zagrażają dostawom podstawowych produktów spożywczych, takich jak margaryna i chleb, wywołując oskarżenia o chciwość korporacji i produkując teorie spiskowe.

Podczas symulacji uczestnicy zostali skonfrontowani ze scenariuszami chaosu społecznego, grabieży, niedoborów ryb i mięsa w sklepach oraz bankructw w rolnictwie. Uwaga opinii publicznej przeniosła się na domniemanych spekulantów wśród handlarzy towarami, z atakami na małe gospodarstwa i rosnącymi napięciami społecznymi.

Ale symulacja nie była tylko ponurym przedstawieniem możliwej przyszłości. Uczestnicy podzielili się na grupy, z których każda zajmowała się inną kwestią, od lobbystów rolnych po związki zawodowe branży spożywczej. Dyskusje koncentrowały się na polityce zarządzania kryzysowego, przechowywaniu żywności i dostawach dla najbardziej bezbronnych.

W dłuższej perspektywie pojawił się główny problem: nadmierna zależność Europy od importu upraw takich jak soja. Propozycja zmniejszenia dopłat do hodowli została przedstawiona jako rozwiązanie mające na celu dywersyfikację i uczynienie europejskiego systemu żywnościowego bardziej zrównoważonym.

Podczas gdy pierwszy dzień zakończył się winem i kanapkami, drugi dzień rozpoczął się sesją uświadamiającą. Uczestnicy zgodzili się co do potrzeby zmiany diety w kierunku zdrowszych opcji i mniejszej ilości mięsa, jednocześnie dyskutując o tym, jak najlepiej zarządzać zapasami żywności i monitorować poziomy.

W wywiadzie podsumowującym, Chris Hegadorn (emerytowany amerykański dyplomata i współorganizator seminarium) podkreślił brak przygotowania rządów europejskich na przyszłe kryzysy żywnościowe. „Żyjemy w sytuacji kryzysu od trzech lat” – powiedział Hegadorn, podkreślając potrzebę konkretnych działań na wszystkich szczeblach, aby poradzić sobie z coraz gwałtowniejszymi i intensywniejszymi kryzysami żywnościowymi.

Na podstawie: Bloomberg.com [1] [2]
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. bboyprezes 09.03.2024 14:47

    Taki tam kryzys. Osoby w starszym wieku jak 80-90 lat pamiętają, ziemniaki albo się zjadło i nie było co siać, albo się głodowało, żeby zostały na kolejny rok na sianie. A tak to była zupa z pokrzyw.
    Dzisiaj to kryzys może wszystkiego dotyczyć.
    Ludzie zaczną głodować, bo się nauczyli tylko wodę na zupki chińskie gotować.

  2. Katarzyna TG 09.03.2024 17:16

    World Enslavement Forum miało swój Event 201, Unia Europejsata ma Food Alert.

  3. Szwęda 09.03.2024 19:01

    Jak ludzie będą mniej żar|i to może i chorować będą mniej…

  4. replikant3d 10.03.2024 11:33

    Czyli ,,Wielki Głód,, coraz bliżej..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.