Relacja korespondenta z Ukrainy

Opublikowano: 25.02.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1415

Korespondent Radia Wnet na Ukrainie Paweł Bobołowicz o drugim dniu inwazji Rosji na Ukrainę. Rosyjskie bomby spadły na bloki mieszkalne. Są ofiary śmiertelne wśród cywilów. Czołgi rosyjskie jadą w stronę Kijowa. Elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez Rosjan.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. Rupert 25.02.2022 11:38

  Bzdura. Może już wystarczy siać tej paniki. Tu macie kamerki na żywo z Kojowa: https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/ukraine/kyiv-city-council/kyiv/obolon.html

 2. Admin WM 25.02.2022 12:03

  @Rupert

  Powiedz to tej pani, która właśnie straciła dobytek życia:

  W wyniku ostrzału zniszczono blok, w którym mieszkała. Możliwe, że media to wyolbrzymiają, ale faktem jest, że są ofiary śmiertelne wśród cywilów. Chciałbym zobaczyć nagranie wideo z kamery obejmującej zbombardowane osiedle.

  Aktualnie Rosja sonduje reakcje Ukraińców i sprawdza skuteczność obrony przeciwrakietowej. Nazywa się to „rozpoznaniem bojem”.

  Kijów jest wielkim miastem. Myślę, że zbombardowane obiekty leżą nie w centrum miasta, ale na peryferiach. Dlatego kamery mogły ich nie zarejestrować w dzielnicach centralnych. Atak mógł być również krótki (np. trwał minutę) i trzeba by przewinąć wiele godzin nagrania, aby go zobaczyć. To dopiero początek wojny. Poczekaj aż rosyjska armia zbliży się do Kijowa. Na razie Rosjanie zajmują punkty strategiczne starając się uniknąć ofiar cywilnych, a co będzie dalej to się okaże od tego, czy Ukraina łatwo się podda, czy też będzie ostro walczyć. Rosja na razie sonduje Ukraińców by wybadać reakcje i ustalić, którą taktykę zastosować.

  Tutaj masz dzisiejsze wideo:

  https://www.youtube.com/watch?v=CIRlkK6RQRM

 3. rici 25.02.2022 13:42

  Maurycy; jednym z zadan wojny jest wzbudzenie strachu, i wedlug mnie w tym przypadku o to chodzi. Chodzi o to by pokazywac to i wyolbrzymiac by nastepni sie bali ze ich to samo spotka w razie oporu.
  Kiedys strach wzbudzal u ludzi agresje, obecnie w tym konsumenckim swiecie strach wzbudza chec ucieczki, schowania sie , by mi i moim najblizszym nic sie nie stalo, reszte moze trafic szlag.
  I jeszcze jedno pod wplywem strachu ludzie traca zdolnodc logicznego myslenia.

 4. Ziemianin 25.02.2022 14:02

  Admin..
  To są fake news.😁😁😁
  Tysiące ich krąży w internecie.
  Sieć zalewają tysiące zdjęć i nagrań, ukazujących dantejskie sceny. Połowa z nich pochodzi z Donbasu z 2014 roku, trochę z Krymu, Czeczenii i Gruzji a nawet z corocznych defilad wojskowych w Moskwie.

 5. Admin WM 25.02.2022 14:11

  Tutaj kompilacja informacji obu stron. Rosja nie zaprzecza, że zbombardowała budynki cywilne (ale zwala winę na Ukraińców, że nie miała wyjścia).
  https://wolnemedia.net/rosja-jest-gotowa-do-negocjacji-z-kijowem-gdy-ukraina-zlozy-bron/

 6. Rupert 25.02.2022 14:11

  Do Admina – Rosja bombarduje Kijów i giną cywile – taki jest tytuł. A potem pod materiałem czytamy: Korespondent Radia Wnet na Ukrainie Paweł Bobołowicz o drugi dniu inwazji Rosji na Ukrainę. Bomby spadają na bloki mieszkalne. Potężna kolumna czołgów jedzie na Kijów. Stolica jest bombardowana. Mieszkańcy są ewakuowani. Elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez Rosjan. Czy, aby na prawdę mówimy o tej samej inwazji?

 7. Admin WM 25.02.2022 14:47

  Tytuł i opis pochodziły z kanału Radia Wnet. Zmieniłem tytuł i stonowałem opis. Faktem jest, że zbombardowano blok mieszkalny i są ofiary śmiertelne wśród cywilów.

 8. Lord Jim 26.02.2022 07:32

  Do Admina WM – skala propagandy w mediach głównego nurtu jest niewyobrażalna. A wymieniony blok nie został zbombardowany lecz upadł na niego zestrzelony samolot. Przy czym najprawdopodobniej ukraiński SU27 zestrzelony omyłkowo własną rakietą. Druga rakieta strąciła rosyjskiego SU. Niezależnie od tego zdarzenia wg. RT.com ukraińskie wyrzutnie rakiet rozmieszczone zostały celowo w dzielnicach mieszkalnych, co wg. mnie nie rokuje dobrze mieszkańcom jeśli siły rosyjskie będą chciały je zniszczyć. Takie rozlokowanie jednostek jest postrzegane jako zbrodnia wojenna. Tak jest to tragedia dla mieszkających tam ludzi. Jednocześnie tragedią dla mieszkańców Donbasu był ostrzał ich bloków i śmierć kobiet, dzieci itd. – o tym nie relacjonowało Radio Wnet w dramatycznych doniesieniach… Najgorszą rzeczą jest wojna…
  Wszystkim polecam stronę Amerykanina Hala Turnera: Halturnerradioshow.com gdzie możecie skonfrontować propagandę z jego wolnym spojrzeniem.
  A tu wideo:
  https://twitter.com/SlavicSigismund/status/1497040202673451014?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1497040202673451014%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fhalturnerradioshow.com%2Findex.php%2Fen%2Fnews-page%2Fworld%2Fukraine-war-day-2-ukraine-fighter-jet-shot-down-over-its-own-capital-city-by-russian-missile

 9. Admin WM 26.02.2022 08:19

  @Lord Jim
  Dziękuję za informację. Jest chyba najbliższa prawdy. A fake news, jaki krąży w sieci, że rzekomo Rosjanie przejęli Czarnobyl by wybuchnąć ją jest kompletnie idiotyczny. Przecież skaziliby Białoruś i własnych żołnierzy (o możliwym dotarciu skażenia do Rosji nie wspominam). Przejęli teren pewnie po to, aby Ukraińcy brudnych bomb atomowych z materiału promieniotwórczego nie robili.

 10. Lord Jim 26.02.2022 09:07

  Uważam, że Czernobyl był po prostu po drodze z północy na Kijów i trudno go było ominąć a jednak rządzący Ukrainą są nieprzewidywalni stąd lepiej mieć go w swoich rękach. Donbas jest dalej ostrzeliwany. Sądzę że Rosjanie woleli nie rozbijać zgrupowania ukraińskiego kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy w zaman idą na Kijów z północy, południa i wschodu, a od zachodu też jednostkami powietrznodesantowymi, aby tak zakończyć wojnę a nie wycinać się z armią Ukraińską zgromadzoną do najechania Donbasu. Sam obrazek firmujący doniesienia Radia Wnet nieładnie zniekształca rzeczywistość wywołując wrażenie że Kijów to już płonie a kto to zrobił tym biednym ludziom? No wiadmo. No niestety to nie jest prawdziwy przekaz. Trzeba też wiedzieć że rząd amerykański wydał 22 mld USD na promowanie narracji antyrosyjskiej na Ukrainie i za granicą.
  Polecam, jeśli chodzi o tłumaczeni wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i i “przetłumacz na polski” https://www.mintpressnews.com/documents-reveal-us-ned-spent-22m-promoting-anti-russia-narrative-ukraine/279734/

 11. Foxi 26.02.2022 14:22

  Niestety rozpoznałem stare filmy z Donbasu okolice roku 2014 podawane dzisiaj przez media jako zwycięstwa ukrainy. Dlatego trudno powiedzieć co tak naprawdę tam ma miejsce. Lepiej milczeć.

  Za to wiem na 100% bo słyszę co godzinę nad miejscowością w której mieszkam przelatujący samolot wojskowy, który leci na kierunku tej nowej bazy USA koło Rzeszowa. Nie latają zbyt wysoko i doskonale je słychać.

  Przy okazji podzielę się z moją teorią. Powstała dziś rano jak miałem rozmowę z chazarami, którzy tak bardzo zachwycają się wojną na Ukrainie że aż trudno mi to było ‘ogarnąć.’ Dla nich ta wojna to cud miód prima sort zbawienie zmartwychwstanie i licho wie co jeszcze. Dlatego myślę, że nie istnieje żadne państwo ‘ukraina’ bo to jest tylko nazwa-zasłona dla właściwego podziemnego bandyckiego państwa Chazarii. A rola Putina w tym wydarzeniu może być zupełnie inna niż nam się wydaje. On tym atakiem zwyczajnie ustanawia to nowe państwo, tak jak kiedyś powstało całkiem podobne w Palestynie.

  Takie jest moje prywatne zdanie w temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.