Wojewodowie powołali samych siebie

Opublikowano: 17.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2082

Nowa władza miała usta pełne frazesów o odpolitycznieniu stanowisk państwowych. Tymczasem co i rusz na jaw wychodzą działania odwrotne od zapowiadanych. Najnowszy przykład? Wojewoda warmińsko-mazurski został zatrudniony przez wojewodę pomorskiego, a wojewoda pomorski przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

Beata Rutkiewicz (pomorskie) i Radosław Król (warmińsko-mazurskie) to nowi wojewodowie z nadania rządu Tuska. Jak ujawnia trójmiejska „Gazeta Wyborcza”, oboje zatrudnili siebie nawzajem na intratnych fuchach, na których generalnie nie trzeba za wiele robić, po prostu się „jest”.

Rutkiewicz powołała Króla do rady nadzorczej funduszu ochrony środowiska w Gdańsku, a Król Rutkiewicz do rady funduszu w Olsztynie. Każdy z tego tytułu może liczyć dodatkowo na 5 tys. zł miesięcznie.

Wszystko w majestacie prawa. Przepisy zabraniają wprawdzie wojewodom zasiadania w radach nadzorczych spółek, ale nie zabraniają zasiadania w radach nadzorczych wojewódzkich funduszy.

Na takie zatrudnianie zaczęli kręcić nosem nawet politycy nowej władzy – głównie ci lokalni. Ktoś na „górze” zarządził więc, że ten „deal” trzeba jednak anulować. Ostatecznie Rutkiewicz i Król członkami rad już nie są. Czy skasowali odprawę? Tego nie wiadomo.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 17.02.2024 15:57

    “Najnowszy przykład? Wojewoda warmińsko-mazurski został zatrudniony przez wojewodę pomorskiego, a wojewoda pomorski przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.”

    Jak to robił Piech+jego żona z partii “Polska jest jedna” to było cicho. A ten numer jest powszechnie stosowany w całej Polsce

    Dlaczego jest to poruszane teraz, w jakim celu?

  2. Katarzyna TG 17.02.2024 21:15

    Ekipa która widzi Państwo jako szwedzki bufet po prostu nie potrafi inaczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.